Ana SayfaTürkiyeCem Küçük: Fatih Altaylı FETÖ propagandası yaptı

Cem Küçük: Fatih Altaylı FETÖ propagandası yaptı

Medyadaki güvenirliği bir hayli tartışmalı olan Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük bugünkü köşesinde Habertürk’ten Fatih Altaylı’yı hedef aldı. Cem Küçük hükümetin FETÖ ile yoğun mücadele ettiği dönemde Fatih Altaylı’nın örgüte destek olduğunu belirtti.

FETÖ’ye üye olmamakla birlikte FETÖ’ye yardımın somut örneği başlığıyla bir yazı kaleme alan Cem Küçük’ün hedefinde doğrudan Habertürk yazarı Fatih Altaylı vardı.

Cem Küçük yazısında Fatih Altaylı için şu ifadeleri kullandı:

*17-25 Aralık FETÖ darbe teşebbüsünün başarıya ulaşması için elinden ne gelirse yapanların başında Habertürk yazarı Fatih Altaylı geliyordu.  

*Devlet tarafından “paralel yapı”nın kırmızı kitaba girdiği bir dönemde yani 27 Ocak 2015 tarihinde Altaylı, FETÖ mevkutesi Aksiyon’a, Fetullahçı terörist Cemal Kalyoncu’ya bir röportaj vermişti. Nerdeyse baştan sona suç içeren korkunç bir röportajdı bu. 2015 gibi bir tarihte eğer hâlâ Fetullahçılardan yana bir tavrınız varsa bu çok açık suçtur TCK’ya göre.

*Röportajda Altaylı, 14 Aralık 2014 operasyonunda çok açıkça Fetullahçılara zulmedildiğini düşünüyor ve FETÖ’ye açıkça destek veriyor.

Cem Küçük Fatih Altaylı’nın FETÖ’ye yardım ettiği iddiasını ispatlama derdinde

Cem Küçük yukarıda alıntıladığımız cümleleri kurduktan sonra sözünü ettiği röportajdan Fatih Altaylı’ya ait şu cümleleri aktarıyor:

Hatırlarsınız, 14 Aralık daha ortalıkta yokken, yazılarım ortada, Bank Asya’ya el konmak isteneceğini ilk ben yazdım. ‘Torba Yasa’nın cemaate yakın olduğu söylenen medyaya ve dershanelere el koymak maksatlı yapıldığını ilk ben söyledim. Kimse bunları konuşmuyordu o zaman. Ama bunca yıldır siyaseti takip ettiğim için ve hangi adımın sonrasında neyin geleceğini tahmin ettiğim için. Mesela bunları söyledikten sonra baktık ki hakikaten doğruymuş, niyet oymuş…”

Ardından Fatih Altaylı’nın o röportajda söyledikleri için şu ifadeleri kullanıyor Cem Küçük:

Gördüğünüz gibi Altaylı açıkça Fetullahçı teröristlerin başına geleceklerden ötürü ilk kez kendisinin uyarılarda bulunduğunu gururla anlatıyor. Fetullahçılara yaranmak için FETÖ’nün bankasına devletin el koymasının yanlış olacağını söylüyor. Tam anlamıyla FETÖ’ye yardım ve yataklık durumu.

Ayrıca Zaman gazetesinin eski genel yayın yönetmeni, FETÖ’den aranan firari Ekrem Dumanlı ile Fatih Altaylı’nın yakın arkadaşlıklarına da vurgu yaparak “Görüyor musunuz Ekrem Dumanlı-Fatih Altaylı arası tuhaf ilişkileri? Altaylı’ya sözde bir hâkimimiz “500 bin adam tutuklayacağız” demiş. Altaylı da tam bir “muhbir” triplerinde arayıp bu “bilgi”yi terörist Dumanlı’ya aktarıyor. “Sevgili Fatih Altaylı”sının uyarısını da terörist Ekrem herkese duyuruyor.” ifadelerini kullanıyor Cem Küçük.

“Şimdi de Fatih Altaylı’nın yakın dostu Ekrem Dumanlı’nın Ekim 2015’te Samanyolu TV’ye çıktığında “Sevgili Fatih Altaylı”sına referans vererek nasıl FETÖ propagandası yaptığına bakalım” diyen 

Cem Küçük’ün Fatih Altaylı – Ekrem dumanlı ilişkisi hakkında argümanlarını dayandırdığı ve yazında alıntıladığı bölümler şu şekilde:

“Benim gazeteme ‘paralel’ diyene ben de ‘paralelin daniskası sensin’ derim. Çünkü paralel dedikleri şey nedir kardeşim? Suçsa bunun tanımı nedir? Bu hukuki bir tabir değildir. Olsa olsa siyasi bir tabirdir. Siyasi tanımlamalar üzerinden hukuk işletilemez. Ama gel gör ki, ülkenin çivisi çıkmış. Bir tane hâkim sevgili Fatih Altaylı’ya ‘500 bin adamı tutuklayabiliriz” dedi. 12 Eylül mü oldu? Memlekette cemseler dolaşıyor da bizim mi haberimiz yok? Bu nasıl hukuk dışı bir mantık ve anlayıştır…”

Cem Küçük yine Fatih Altaylı’yı hedef almıştı. Bu Cem Küçük’ün Fatih Altaylı’yı hedef aldığı ilk durum değil. Geçen yıl yaşananları hatırlamakta yarar var.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz