Ana SayfaTürkiyeCem Küçük'ten 'Cemaat' övgüsü

Cem Küçük’ten ‘Cemaat’ övgüsü

Türkiye gazetesi ile Sözcü gazetesi arasındaki kavga giderek kızışıyor. Kapatılan İhlas Finans’taki paralarını alamayan 60 bin civarındaki hesap sahibinin mağduriyetini gündeme getiren Sözcü’ye karşılık İhlas Finans’ın da sahibi olan grubun gazetesi Türkiye, Sözcü’nün FETÖ’cü olduğu savını işlemeye devam ediyor. Sözcü’de bugün yayınlanan bir yazıda Türkiye gazetesi adına bu kavgayı yürüten yazarlardan Cem Küçük’ün 10 Ocak 2014 tarihli bir programda yaptığı konuşmalar hatırlatılarak ‘Asıl FETÖ’cü sensin!’ karşılığı verildi. Aytunç Erkin, söz konusu yazıda 17-25 Aralık’tan 15 gün sonra Cem Küçük’ün Fatih Portakal’ın Fox TV’de sunduğu ‘Türkiye’nin Trendleri programında yaptığı konuşmanın bir bölümünün dökümünü aktardı.

Erkin’in aktarımına göre Cem Küçük hem de 17-25 Aralık’tan sonra ‘Cemaat’ ile ilgili inanılmaz övgülerde bulunuyor. Küçük, “Yüzde 99’u cemaat mensuplarının, Anadolu insanının… Senegal’e, Bangladeş’e giden, 300 dolara çalışan adamlar alnından öpülür.” ifadelerini kullanıyor ve Cemaat ile paralel yapıyı birbirinden ayırmak gerektiğini savunuyor. İşte konuşmasının o bölümleri:

‘PARALEL İÇİN KANIT LAZIM’

Hayko Bağdat: Yaşananlar için kime kızacağız? Ey cemaat… “Işık evine gitmeyin, Gülen’i sevmeyin mi” diyeceğiz.

C.K.: Hayır. Şunun altını çizebilir miyim? Cemaat olayını bi ayırayım. Hani cadı avı diyorlar ya. Yüzde 99’u cemaat mensuplarının, Anadolu insanının… Senegal’e, Bangladeş’e giden, 300 dolara çalışan adamlar alnından öpülür. Bunlara lafımız yok.

F.P.: Hizmetlerine diyorsun.

C.K.: Alnından öpülür. Bizim, kimsenin yapamayacağını yapıyorlar. Biz emniyet ve cemaat içindeki cunta diyoruz, uzantı diyoruz.

H.B.: Bangladeş’teki adam, senin kızdığın adamları cansiparane savunuyor ama.

C.K.: Savunabilir. Hükümet burada kanıt koymak zorunda. Paralel yapının nasıl işlediğini gösteremezse hükümet, kanıt koymazsa… Doğru olmaz.

F.P: Savcı, askerlere operasyon yaptığında doğru davalar, savcı iktidara operasyon yaptığında neden günah keçisi diye bir soru var.

C.K: Ergenekon’da bazı isimlerin neler yaptığı belliydi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz