Ana SayfaTürkiyeCem Yılmaz'dan Osman Kavala ve Demirtaş açıklaması

Cem Yılmaz’dan Osman Kavala ve Demirtaş açıklaması

Cem Yılmaz, Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş hakkındaki soruya yanıt verdi. Ünlü komedyen, “Böyle şeylerin olmaması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Cem Yılmaz, “Rüstem Batum Sohbetleri” programında uzun süredir tutuklu yargılanan ve AİHM kararlarına rağmen serbest bırakılmayan Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş’la ilgili görüşlerini açıkladı.

Rüstem Batum, “Gerçekten ciddi olarak fikrini merak ediyorum bir vatandaş olarak, çünkü bu herkesin konuştuğu bir konu. Bu Osman Kavala ve Demirtaş hakkında ne düşünüyorsun, senin hissiyatın ne bir vatandaş olarak. Yani olan biteni nasıl değerlendirirsin” şeklinde bir soru yöneltti. Cem Yılmaz şu yanıtı verdi:

“Evrensel standartlarda, bir ülkede böyle şeylerin olmaması gerektiğini düşünüyorum. Başka ne düşüneyim. Çünkü elimde gerçekten, dediğin gibi en yalın hali ile, evinde oturan bir vatandaş olarak, kim olduğu, ne olduğu bilinen, ne yaptığı bilinen bir insanın, böyle gizemli bir suçu varmış gibi gösterilmesini biz oturduğumuz evden anlayamıyoruz. Doğrusu bu… ”

Rüstem Batum araya girerek “Gizemli suç değil, hiç suç yok” demesi üzerine Yılmaz şöyle devam etti:

“Hayır onu diyorum yani… Bir anlasak ne olduğunu, anlasak. Ama dediğim gibi… İşin garip tarafı bu insanların hepsi birbirlerini tanıyorlar. Ben açıkçası saydığın iki isimle de bir tanışıklığım yok ama muhataplar hep birbirlerini tanıyorlar nasıl olur da böyle olur anlamıyorum.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri