Ana SayfaTürkiyeCemal Enginyurt ulumaya devam ediyor!

Cemal Enginyurt ulumaya devam ediyor!

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un hedefinde Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu vardı.

Kişisel Twitter hesabı üzerinden Davutoğlu’na saldıran Enginyurt, şunları söyledi: “Ahmet Davutoğlu denilen geçmişi olmayan,geleceği belirsiz tip! “28 Şubatın figürü Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanını yönlendiriyor” demiş. Ahmet efendi! Acınacak bir hale düşmüşsün, Erdoğan düşmanlığı gözünü karartmış. 28 Şubatta MHP Genel Başkanı Alparslan Türkeş’di. Önce tarih öğren.”

Taha Ün’den 28 Şubat cevabı

28 Şubat’ta Alparslan Türkeş MHP Genel Başkanıydı diyen Cemal Enginyurt’a cevap, Twitter kullanıcısı Taha Ün’den geldi. Ün, “28 Şubat bir gün değil, bir süreci ifade eder Cemal Efendi! nasıl hararetli bir başörtüsü yasakçısı olduğunuzu, sokak köşelerinde 14 yaşında kız çocuklarını nasıl joplattığınızı tek tek anlatayım mı? ister misin?” sözleriyle yanıt verdi.

Cemal Enginyurt’un geçmişi

Attığı hakaret dolu tweette Ahmet Davutoğlu’na edepten yoksun bir dille sataşan Cemal Enginyurt, zaman zaman dağlara çıkıp ulumasıyla biliniyor.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un geçmişindeki söylemleri maalesef ulumak kadar masum değil.

Erbakan idam edilsin!

Ahmet Davutoğlu için “geçmişi olmayan” ifadesini kullanan Cemal Enginyurt, 31 Ağustos 2000 tarihli Milliyet Gazetesi’ne verdiği demeçte, daha öncesinde Necmettin Erbakan için idam istediğini kabul etmiş ve “Bu düşüncemde ısrarlıyım.” diyerek tavrını da ortaya koymuş.

https://www.milliyet.com.tr/siyaset/hoca-idam-edilmeli-5307185

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri