Ana SayfaTürkiyeCemile Bayraktar AK Parti içindeki o kliği anlattı: Türkiye Pelikan'dan büyüktür

Cemile Bayraktar AK Parti içindeki o kliği anlattı: Türkiye Pelikan’dan büyüktür

Gazeteci Cemile Bayraktar TV5 kanalında Suat Toktaş’ın konuğu oldu. Pelikan örgütü hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunan Cemile Bayraktar, “Türkiye Pelikan’dan büyüktür” dedi.

İşte Cemile Bayraktar’anı TV5’te yayınlanan ‘Düşünme Vakti’ programında Pelikancılar hakkında söyledikleri:

Dört yıl öncesine kadar ben Ak Parti’yi destekliyordum. Bu tarihe kadar desteklediğim için pişman değilim.

Recep Tayyip Erdoğan gitsin gerekirse ülke yıkılsın gibi bir muhalefeti ben kabul etmiyorum.

Niye 4 yıl derseniz. AK Parti kendi kuruluş ilkelerinden ve ideallerden uzaklaştı. Gönül bağımız olduğu için istemeye istemeye bir kırgınlıkla ayrıldık.

AK Parti’yi eleştirmek neden ihanet olsun?

Bizim Ak Parti’yi eleştirmemiz neden ihanet olarak algılanıyor. Ak Parti’yi eleştiriyorsanız ülkenin yıkılmasını istiyormuşsunuz, terör örgütleriyle yan yanaymışsınız gibi yansıtılıyor.

Kırılma Gezi’de başladı

Ak Parti’deki kırılma Gezi’de başladı. Gezi AK Parti’nin aklını da bozdu.

Türkiye Pelikan’dan büyüktür

Ak Parti’ye 4 yıldır hakim olan bir klik var. Vahim bir klik. Ak Parti’nin ben kısmen paranoyakça hareket ettiğini düşünüyorum. Bu klik de bu paranoyayı destekliyor.

Pelikan isimli bir klik var. Bu herkesin bildiği bir sır. Yargıya uygulanan bir müdahale de var. İnsanlar yargı yoluyla, tazminat, ceza davaları yoluyla susturuluyor. Bazen dava olmayacak şeyler davaya çevriliyor. 

Bu ülkede FETÖ ile mücadele var. Ama bir işadamının FETÖ ile iltisaklı olduğu söyleniyor. Ve bu kişiye dava açılmıyor. Bu kişiyi de Sayın Erdoğan’ın avukatları savunuyor. 15 Temmuz’da ailelerini kaybeden insanlar FETÖ ile iltisaklı olduğu söylenen kişi iktidarla nasıl ilişkili olabilir diye sorular soruyor.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül bu ülkede bir gazete tarafından FETÖ ile mücadele etmemekle itham ediliyor. 

AK Parti içindeki klik Abdulhamit Gül’e ve Mustafa Varank’a operasyon çekiyor

AK Parti’nin içinde Adalet Bakanı’na ya da Mustafa Varank’a operasyon yapan bir klik var. Biz artık bu klik tarafından yönetilmek istemiyoruz. Türkiye bu klikten büyüktür.

Sayın Erdoğan’a bu klikle ilgili çok fazla eleştiri gidiyor AK Parti içinden. Ama neden müdahale etmediğini gerçekten bilmiyorum.

17-25’ten önce herkes hesap yapıyordu. Bugün Erdoğan’ın yanındaki klik ‘Erdoğan’ı tek savunan biziz’ dese de 17-25 Aralık akşamı Gülen’e Hocaefendi diyen insanlardı bunlardan bazıları.

Bu klik FETÖ’vari yöntemler kullanıyor. Kişiyi işten attırma, hakkında soruşturma açtırma… Bugün çok sayıda gazeteci işsiz. Çünkü bu kliğe itaat etmediler. 

Bu kliğin milletin karşısına vekil, akademisyen, gazeteci, bakan olarak çıkacak çapı yok. Bunlar ancak operasyonlarla kendilerini var edebilirler. Ancak Erdoğan’ın gücünden nemalanarak bir şey olabilirler. Liyakatla değil ancak atamayla gelebildiler.

Bu kliğin en büyük savunması şu: Erdoğan’ı devirecekler. Onu deviremedikleri için bizimle uğraşıyorlar.

Bu klik yüzünden Yeni Şafak’tan ayrıldım

Yeni Şafak’ta 4 yıl çalıştım. Ayrılma sebebim Yeni Şafak ile ilgili bir durum değildi. Bu klikle ilgiliydi. Vahim bir metinle o dönem Ahmet Davutoğlu’nu düşürdüler. Bende kırılma yaratan olaylardan biri buydu. O dönemde televizyon kanallarında bana mobing uygulandı.

Düne kadar AK Parti’ye ve Erdoğan’a çok ağır eleştiriler yönelten MHP bugün AK Parti adına konuşabiliyor. Erdoğan’ı Lahey’de yargılatmayı düşünenler AK Parti hakkında konuşabiliyor. Ama AK Parti’yi yıllarca desteklemiş olanlar, kurucuları konuşamıyor. 

Biz bu kliklerden AK Parti sevgisi ya da AK Parti muhalefeti öğrenecek değiliz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz