Ana SayfaTürkiyeMevzu akrabalık ilişkileri! Cemile Bayraktar’dan A Haber ve Berat Albayrak eleştirisi

Mevzu akrabalık ilişkileri! Cemile Bayraktar’dan A Haber ve Berat Albayrak eleştirisi

Cemile Bayraktar’ın A Haber ve Berat Albayrak eleştirileri çok konuşulacağa benziyor! Son günlerin en popüler konularının başında akraba kayırmacılığı geliyor. Bir taraftan gazeteci İsmail Saymaz ile Savcı Sayan arasındaki akraba kayırmacılığı tartışması giderek büyürken, CHP’de de akraba kayırmacılığına itirazlarlar yükseliyor. Bakalım akraba kayırmacılığının kalesi olarak bilinen A Haber’de neler oluyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın kardeşi Serhat Albayrak’ın sahibi olduğu A Haber’de son günlerde akraba kayırmacılığı haberleri yer alıyor. Akrabalar kayırılmamalı şeklinde haberler yapılıyor. Ancak ilginçtir ki bu haberlerde sadece CHP hedef alınıyor.

Berat Albayrak’ın özel durumunu görmezden gelip akraba kayırmacılığı üzerinden CHP’yi eleştirmek de elbette sosyal medyada eleştiri konusu oldu.

Gazeteci Cemile Bayraktar, A Haber ve Berat Albayrak’a yönelttiği haklı eleştirilerle gündemde.

Cemile Bayraktar, A Haber’in çifte standart içeren akraba kayırmacılığı yayınlarını şu sözlerle eleştirdi:

Akraba kontenjanından bakan falan olanların âile kanalında, bir takım etik sahipleri (!) CHP’deki akraba atamalarını eleştiriyor, kendisini birkaç göreve atayan AK Partili başkanların yaptıklarına hiç değinmiyor, bize de bu garip duruma gülmek mi düşüyor yoksa ağlamak mı?

Kendisi birkaç yerden maaş alıp bu yetmeyince karısını da bir değil iki göreve atayıp evine yüklü 4 maaş alanlar ve yaverleri, CHP’yi etik davranmamakla suçluyor. Etik neymiş ilk cümlemde görüyorsunuz. Haksız atamalar sadece CHP yapınca değil AK Parti yapınca da kötüdür.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz