Ana SayfaTürkiyeCengiz Er bu tongaya nasıl düştü? Yusuf Kaplan olayının perde arkası

Cengiz Er bu tongaya nasıl düştü? Yusuf Kaplan olayının perde arkası

Cengiz Er ile Yusuf Kaplan arasında yaşanan tartışmasının kaynağı ne?

Yusuf Kaplan Cengiz Er tartışmasının asıl nedeni ne, tartışmada neler yaşandı merak ediliyor. Muhafazakar camiadaki en hatrı sayılır isimlerden biri olan gazeteci Cengiz Er ve sitesi Yusuf Kaplan’dan neredeyse bir öcü yaratıyordu. Yusuf Kaplan’ın İstanbul Sözleşmesi hakkındaki bir yazısından “Yusuf Kaplan’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a açık tehdit” gibi bir başlık çıkararak ter ışıkta kalan Cengiz Er, sonrasıda Yusuf Kaplan’ın gönlünü almak için bir hayli çaba harcadı.

Gelin Cengiz Er ile Yusuf Kaplan arasında neler yaşandı bir bakalım

SüperHaber ile Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan arasındaki “Erdoğan’a tehdit” atışması sürüyor.

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Yenişafak’ta “Erdoğan İstanbul Sözleşmesi’ni Çöpe Atmalı” başlıklı bir yazı kaleme alan Yusuf Kaplan, “Eğer İstanbul Sözleşmesi’ni kaldırıp çöpe atmazsa, sonunu hazırlamış olur” demişti. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kuzeni Cengiz Er’in sahibi olduğu Süperhaber sitesi ise Kaplan’ın yazısını, “Yusuf Kaplan’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a açık tehdit” başlığıyla haberleştirmişti.

Yusuf Kaplan’dan Cengiz Er’e yanıt

Twitter’dan hakkındaki habere yanıt veren Yusuf Kaplan, “Erdoğan’ı tehdit ediyor diyerek bana saldıranları Allah’a havale ediyorum” dedi. Hedef gösterilmesinden dolayı yaşadığı kırgınlığı atlatamayan Yusuf Kaplan devamında, “Oysa hükümetin en tepesinden ülkenin en ücra köşesine kadar dertli ne çok insan aradı ‘hocam dost böyle olur, zor zamanda kırıp dökmeden bilgece uyarır’ diyerek tebrik etti. Gölge etmeyin yeter artık” ifadelerini kullandı.

Yusuf Kaplan,  en sonunda da “Benim yazımdan Erdoğan’a tehdit çıkaran ya salaktır ya da asalak!” deyince Cengiz Er’den yanıt gecikmedi.

Cengiz Er, yaşanan tartışmada Yusuf Kaplan’ın mesajını alıntılayarak şunları yazdı:

“Allah iyiliğinizi versin hocam. Salak demenize eyvallah da asalak demeyeydiniz iyiydi. Canınız sağolsun.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri