Ana SayfaTürkiyeCeren Damar'ı kim öldürdü? Hasan İsmail Hikmet kimdir?

Ceren Damar’ı kim öldürdü? Hasan İsmail Hikmet kimdir?

Ceren Damar’ı öldüren öğrenci Hasan İsmail Hikmet kimdir? Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim üyesi olan Ceren Damar’ın öğrencisi tarafından öldürülmesi büyük ses getirdi. Türkiye’nin gündemine oturan cinayette flaş gelişmeler yaşanırken, Ceren Damar’ın Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın komşununu kızı olduğu öğrenildi. Peki Ceren Damar’ı kim, neden öldürdü?

Ceren Damar’ı kim öldürdü?

Çankaya Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Ceren Damar’ı öğrencisi Hasan İsmail Hikmet öldürdü. Elde edilen bilgilere göre Ceren Damar’ı önce bıçaklayan öğrenci Hasan İsmail Hikmet ardından da silahla vurdu. 

Hasan İsmail Hikmet kimdir? 

Ceren Damar için açılan twitter hesabından paylaşılan mesaja göre Hasan İsmail Hikmet 2015 girişli ca 1997 doğumlu. Ailesi emekli polis. Okula her zaman bıçak gibi aletlerle girerdi ama tedbir alınmadı.

Neden öldürüldü?

Sınav sırasında İsmail Hasan Hikmet’in kopya çektiğini tespit etti. Sınavdan sonra kızgın öğrenci soluğu öğretmeni Ceren Damar’ın odasında aldı. İkili arasında yaşanan not-kopya tartışmasının ardından İsmail Hasan Hikmet öğretmeni Ceren Damar’ı önce bıçakladı ardında belinde taşıdığı silahla vurarak öldürdü.

Çankaya hukuk öğrencileri Ceren Damar için twitter hesabı açtı 

Çankaya Hukuk öğrencileri öğretmenleri Ceren Damar’ın ölümüyle ilgili açtıkları twitter hesabından paylaşıyor. Aktarılanlara göre Ceren Damar 10 yerinden bıçaklandı. Acil olarak hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamadı.

Öğrenci elide silahla kaçmaya başlıyor

Ceren hocanın gözetmen olduğu sınavda, öğrenci Hasan İsmail Hikmet (02.01.2019) saat 11.30’da medeni usul hukuku sınavına gidiyor. Öğrenci sınavda kopya çekiyor ve Ceren hoca uyarıp kişi hakkında tutulacak tutuyor. Öğrenci “yapmayın” diyor. Ceren hoca tutanağı tutuyor.

Öğle saatlerinde(11.30) Ceren hocanın kopya çekerken yakalayıp uyarıp tutacak tuttuğu öğrenci elinde silahla kaçmaya başlıyor.Birkaç öğrenci de peşlerinden koşuyor. Elinde silah olan Hasan İsmail Hikmet havaya ateş ediyor. Peşlerinden koşan öğrencilerde durmak zorunda kalıyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz