Ana SayfaTürkiyeCesim Gökçe’den Çevre Ajansı yorumu: Sorun ve sorularla dolu bir kurum!

Cesim Gökçe’den Çevre Ajansı yorumu: Sorun ve sorularla dolu bir kurum!

Gelecek Partili Gökçe, Çevre Ajansı’nı değerlendirdi.

Gelecek Partisi Çevre ve Şehircilik Politika İzleme Kurulu Başkanı Cesim Gökçe, Çevre Ajansı’na dair çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Çevre Ajansı’nın kuruluşundaki çelişkilere değinen Gökçe, “Anlaşılan o ki sorun ve sorularla dolu bir kurum!” değerlendirmesinde bulundu.

Gökçe, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Bir çevre kuruluşu kuruluyor ve adına Çevre Ajansı deniliyor, sanki bir kamu kurumu değil de reklam şirketi, yada haber ajansı. Aslında kamu tüzel kişisi ama her nedense özel hukuk hükümlerine tabi olacak. Kanun, Çevre Ajansı Kurulması Hakkında Kanun ama içinde her şey var.

Bütçeden aktarılan tutarlar, her türlü bağış ve yardımlar, ajansın faaliyetlerinden elde edilen gelirler, Kimden bağış alınacak, nasıl alınacak, her bağış kabul edilecek mi? bunlara ilişkin hiçbir hüküm yok. Peki, en çok doğaya zarar veren şirket, en çok bağışı yaparsa ne olacak!

Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerinin atanması, personel istihdamı, gelir elde etme yöntemleri, kaynak kullanımı, depozito yönetim sistemi kurmak, kurdurmak, işletmek ve işlettirmek, depozito işi özel şirketler eliyle yürütülecek. Anlaşılan o ki sorun ve sorularla dolu bir kurum!

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,691TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri