Ana SayfaTürkiyeCesur Yücedağ: Hemşehrilerimizle beraber siyaset yapmak için Mardin'de tam kadro hazırız!

Cesur Yücedağ: Hemşehrilerimizle beraber siyaset yapmak için Mardin’de tam kadro hazırız!

Gelecek Partisi Mardin İl Başkanı Cesur Yücedağ, Medya Notu'na özel açıklamalarda bulundu

Gelecek Partisi Mardin İl Başkanı Cesur Yücedağ, Medya Notu’nu değerlendirmelerde bulundu. Yücedağ, bölgedeki elektrik krizinden kayyum meselesine kadar birçok konuda görüşlerini dile getirdi.

Cesur bey sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

1972 Mardin Kızıltepe doğumluyum. Esnafım. 5 çocuk babasıyım. Siyasete mevcut iktidar partisinin Kızıltepe ilçe kurucularındanım. Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun istifasından sonra iktidar partisiyle biz de yollarımızı ayırdık. Gelecek Partisi’nin saflarında hocamızın yol arkadaşı olduk.

Mardin’deki yönetim değişiminin sebebi nedir?

Kurucu il başkanımızın yoğun iş temposundan dolayı partimize vakit ayıramadığı için böyle bir değişim zaruri oldu. Hala yönetim kurulu üyemiz olarak bizimle beraber.

Mardin’deki teşkilatlanma çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

Genel Merkezimizin verdiği görevden sonra 30 günlük bir süre içinde 6 ilçemizin kurucu başkanlarını atamış bulunmaktayız. 4 ilçemiz için kongre kararı almış bulunmaktayız. İlçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından ekim ayında da il kongremizi gerçekleştireceğiz Allah’ın izniyle. Kızıltepe, Derik, Nusaybin, Artuklu, Midyat ve Dargeçit’te teşkilatlanmamızı tamamladık. Ömerli, Savur, Mazıdağı ve Yeşilli ilçelerimizde de şu anda Gelecek Partisi’nde bizimle birlikte yürüyecek yol arkadaşlarımızı belirleme aşamasındayız. İnce eleyip sık dokuyoruz. Kalan 4 ilçemizde de en kısa sürede kurucu ilçe başkanlarımızı belirlemiş olacağız.

Gelecek Partisi’ne Mardin’de ilgi nasıl?

Yoğun bir teveccüh var. Midyat ve Derik İlçe Başkanlıklarımızın açılışını gerçekleştirdik. Burada büyük bir coşku vardı. Basınla bir araya geldik. Basına takdim ettik. Esnaf mevcut iktidar partisinden rahatsızlıklarını dile getirdiler. İşsizlik Mardin’de had safhada. Hocamıza olan sevgileri ve güvenleri gelecek için bize umut veriyor. Mevcut siyasi partilerden istifa edip bizim saflarımıza katılmak isteyen siyasette deneyimli olan insanlar var. Onlarla şu anda dirsek temasındayız. Biz eskimişlerle değil yeni yüzlerle Mardinli hemşehrilerimizle birlikte siyaset yapmak için tam kadro hazırız.

Size göre Mardin’in en önemli sorunları?

Türkiye’nin en pahalı suyu Mardin’de. Metreküpü 10 lira 25 kuruş. Bir caddeyi bir defa yapmaları gerekirken üç kere kazılıyor. Elektrik için ayrı, MARSU, doğal gaz için ayrı ayrı kazılıyor. Bir defada yapılması gerekirken üç kez kazılıyor. Bu halkın tepkisini çekiyor. Elektrik faturalarına gelince kırsalda öncelikle Mardin’in 70 köyünde 2 ay boyunca çiftçilerimiz, halkımız mağdur edildi. Sayaçlarımızın tümü direklerde, insanların ulaşamayacağı yerlere konuyor. 30-40 günde 2 fatura çıktığının şikayetlerini alıyoruz. Elektrikleri tek faza indirildi. Bundan dolayı hiç kimse ikinci mahsulü ekmedi. Niyetleri çiftçiliğin önünü kesmek. Mardin’in geçim kaynağı çiftçiliktir. Faturalarda bütün bölgelerde tarımsal fatura gelirken Mardin’e sanayi faturaları geliyor. Ayrıca fatura kesilmiyor. Dicle TEDAŞ, resmi fatura gönderilmiyor. Pusula üzerine borcumuzu elle yazıyorlar.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde birçok belediyeye kayyum atandı. Bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Halkın iradesine saygı duymak lazım. Halk sandıkta özgür iradesini kullanmak mecburiyetinde. Biz Gelecek Partisi olarak halkın iradesine saygı gösteriyoruz. Tercihleri ne olursa olsun saygı duyuyoruz. Mardin için hizmet önceliğimizdir. Bizim istediğimiz halkın iradesini kimden yana kullandığı, siyasi partilerin kimliğinin öneminin olmadığını, yerelde hizmetten yana projeleriyle halkın takdirine bırakılmasından yanayız. Kayyumların kendi asli görevleriyle ilgilenmesi taraftarıyız. Bırakın halkı halk yönetsin.

Mardinlilere bir mesajınız var mı?

Şu anda bilindiği gibi Mardin’de 6 ilçe binamız yedi gün yirmi dört saat halkımıza açıktır. Mezhep, din, dil, ırk ayırmaksızın herkese eşit mesafede Gelecek Partisi olarak yakın olduğumuzu belirtmekteyiz. Temiz siyaset için, bölge halkının sorunlarının çözümü için Gelecek Partisi doğru adrestir. Bütün vatandaşlarımızın, esnafımızın sorunlarıyla ilgileneceğimizi, halkımızın olumlu, olumsuz bütün tepkilerini dinleyeceğimizi. Genel Merkezden köy temsilciliklerimize kadar herkesin sorunlarını dinleyeceğiz. Ötekileştirmeye değil çoğunluğu kucaklamaya gelen bir partiyiz. Herkesin parti açamaz dediği bir ortamda Gelecek Partisi, şu anda Türkiye’nin batısından doğusuna kuzeyinden güneyine bütün ilçelerde teşkilatlanmamızı tamamlamak üzereyiz. Genel Başkanımızın dediği gibi güneş doğudan doğuyor. Gelecek Partisi’nde ben yok biz varız.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri