Ana SayfaTürkiyeCesur Yücedağ'dan Ramazan mesajı

Cesur Yücedağ’dan Ramazan mesajı

Gelecek Partisi Mardin İl Başkanı Cesur Yücedağ, yarın idrak edilecek ramazan ayına ilişkin bir mesaj yayımladı

Gelecek Partisi Mardin İl Başkanı Cesur Yücedağ, yarın başlayacak olan Ramazan ayına ilişkin bir açıklama yaptı.

Açıklamasında, kardeşlik ve paylaşma vurgusu yapan Yücedağ, salgın döneminde ramazan sevincinin yarım kaldığını belirterek tedbirlere de uyma çağrısında bulundu.

Cesur Yücedağ, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Mardinli hemşerilerimizin ve tüm vatandaşlarımızın ramazan ayını tebrik ediyorum. Paylaşmanın önemini idrak ettiğimiz bu ayın ülkemiz ve insanlık alemi için hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. Koronavirüs salgınıyla birlikte geçirdiğimiz ikinci ramazan olacak ne yazık ki. Ancak bir dahaki ramazanı doya doya yaşamak, özlediğimiz kalabalık iftar ve sahur sofralarında geçirmek için bu ramazan ayında fedakarlık yapmamız ve alınan tedbirlere riayet etmemiz gerekiyor. Tüm hemşerilerime bu konuda dikkatli olma çağrısında bulunuyorum.

Öte yandan, ramazan kardeşlik hukukumuzu yeniden tesis ettiğimiz bir ay olması nedeniyle ayrıca önemli. Çevremizdeki fakir fukaranın yardımına koşmaktan imtina etmeyelim. Cenab-ı Hak, ayet-i kerime’de “Her neyi nafaka olarak infak eder ve adak olarak neyi adarsanız, muhakkak Allah onu bilir” buyuruyor. Bu şuurla; özellikle ekonomimizin her geçen gün kötüye gittiği, işsizliğin arttığı, insanların kira ve faturalarını ödemekte zorlandığı bu dönemde imkanı olan hemşerilerimizi yoksulu ve fukarayı gözetmeye, onlara her zamankinden daha çok yardım etmeye özen gösterelim. Bizler Gelecek Partisi Mardin ailesi olarak, bu hususta elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle her birinizin ramazan ayını tekrar tebrik ediyor, İslam alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri