Ana SayfaTürkiyeCHP bunu tartışıyor… Yargı Pelikancılara teslim edildi

CHP bunu tartışıyor… Yargı Pelikancılara teslim edildi

AK Parti’nin çoklu baro teklifi günlerdir gündemde. Her ilin baro başkanları protesto için Anıtkabir’e yürüdü. Bu yürüyüş sırasında bile polisin sert müdahalesiyle karşılaştılar. Peki çoklu baro durduk yere nereden çıktı? CHPli pek çok isme göre AK Parti’nin bu isteğinin arkasında Pelikancı olarak bilinen yapı var.

Engin Altay: Pelikan baro, AK baro, SETA barosu ayrı olsun

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay bugün yaptığı açıklamada, adres olarak Pelikancıları gösterdi ve şu açıklamayı yaptı: 

Bir ilde 30’dan az olmamak kaydıyla ildeki toplam avukat sayısının yüzde 10’unu bulan baro kursun. Ya da en 2 bin avukat olan bir ilde yüzde 10’u, yani 200’ü bulan baro kursun. Üçüncüsü 5 binin üzerinde avukatın olduğu illerde 2 bin avukat baro kursun. Yani AK Parti diyor ki, orta ölçekli illerde 2 baro olsun, biri “AK baro” olsun. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi illerde ise çok baro olsun. Pelikan baro, AK baro, SETA barosu ayrı olsun. İstanbul’da bu durumda 25 baro kurulabilsin. Memleketi düşürdükleri kaotik ortamın adliyelerde de oluşması için her şeyi yapıyorlar.”

Gürsel Tekin de Pelikancılardan şikayetçi

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, bu ayın başında kendisi hakkında hakaret içeren bir mesajı paylaşan Hakim Ali Gündeş’ten şikayetçi olmuştu. Hakimi HSK’ya şikayet eden Gürsel Tekin yaptığı açıklamada şunları söylemişti:

”Kim bu arkadaş? Antalya’da hakim. Hobileri arasında Kuruluş Osman izlemek, ritmik cimnastik ve pelikan propagandası yaymak var. Milletvekillerine hakaret ediyor. AKP yargıyı işte bu kifayetsizler eliyle çürüttü. Partizanlaştırdı, adaleti yok etti. Biz de bunu değiştireceğiz.”

Servet Ünsal: Kendini saklayan FETÖ’cüler Pelikan’ın içinde monte oldu

CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal ise yargının Pelikan gibi yapılara teslim edildiğini öne sürerek, “”Kendisini saklayan bütün FETÖ’cüler bugün Hakyol, Menzil ve Pelikan yapılarının içine monte olmuştur” İfadelerini kullanmıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri