Ana SayfaTürkiyeCHP Genel Başkan Yardımcısı Açıkel: New York’tan iki günde 500 yolcu geldi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Açıkel: New York’tan iki günde 500 yolcu geldi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel, “New York’tan İstanbul’a son iki günde yaklaşık 500 yolcu geldiğini” açıkladı ve “İptalde geç kalındı” dedi.

Açıkel, Washington’dan, Chicago’dan, Moskova’dan ve Hong Kong’tan ise son birkaç günde yaklaşık 1000 yolcunun İstanbul’a geldiği bilgisini paylaştı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel, Covid-19 vakalarının son iki günde ikiye katlandığı New York’tan, THY’nin tarifeli uçuşlarının iptal edilmesinde geç kalındığına dikkat çekerek, “Vaka artış hızı takip edilip uçuşlar daha önce iptal edilmeliydi” dedi.

Açıkel, sadece son iki günde New York’tan İstanbul’a yaklaşık 500 yolcunun geldiğini iddia etti. Bu yolcuların hangi şartlarda kabul edildiğinin belirsiz olduğunu vurgulayan Açıkel, “Özellikle yakın dönemde gelen yolcuların hangi şartlarda kabul edildiğinin, karantina uygulanıp uygulanmadığının Sağlık Bakanlığı tarafından kamuoyuyla şeffaf şekilde paylaşılması gerektiğini” söyledi.

SALGIN YOKMUŞ GİBİ UÇUŞLAR DEVAM ETTİ

ABD yönetiminin dahi New York’ta yaşayan ya da belirli bir süre bulunanlara yurtdışına girişine benzer tedbirler uyguladığı bir dönemde yapılan tarifeli uçuşlardaki iptal gecikmesinin anlamsız olduğunu vurgulayan Açıkel, “New York uçuşları 27 Mart itibariyle iptal edilse de Covid-19 vaka sayısının resmi rakamlarla 80 bini aştığı ve salgının yeni merkez üssü olma potansiyeli olan Amerika Birleşik Devletleri’nden İstanbul’a, Washington ve Chicago üzerinden Türk Hava Yolları tarifeli uçuşlarının böyle bir salgın yokmuş gibi devam etti” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri