Ana SayfaTürkiyeCHP Milletvekili Emir: Koskoca devlet 9 bin lira borcu ödeyemeyecek duruma düşürüldü

CHP Milletvekili Emir: Koskoca devlet 9 bin lira borcu ödeyemeyecek duruma düşürüldü

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, devletin ödeme günü geçmiş borçlarının 16 milyar lirayı aştığını, en son bir firmaya 9 bin liralık borcunu ödeyemediğini söyledi ve “Koskoca devlet 9 bin lira borcu ödeyemeyecek duruma düşürüldü” dedi.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, kamu ve üniversite hastanelerinin özel şirketlere olan ödeme günü geçmiş borçlarının 16 milyar lirayı aştığını, borç yükünün her geçen gün daha da arttığını söyledi.

Devlete ait hastanelerin borç batağı içine sürüklendiğini ortaya koyan her gün yeni bir belgeyle karşılaştıklarını belirten Emir, devletin en son bir firmaya olan 9 bin liralık borcunu ödeyemeyip, “Tüm ödemeleri karşılayacak nakdimiz yok” yazısı gönderdiğini bildirdi.

Murat Emir, “Koskoca devlet 9 bin lira gibi bir borcu bile ödeyemeyecek duruma düşürüldü. Devlet, kasada nakit para olmadığını resmi yazıyla itiraf ediyor” dedi.

Emir, “Bu yazı, sağlık sisteminin iflas ettiğinin belgesidir. Sağlık Bakanlığı iflası adeta itiraf etmiştir. Kamu hastanelerinin kasası boşalmış, en basit sarf malzemelerini bile alacak kaynak kalmamıştır” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri