Ana SayfaTürkiyeCHP Milletvekili: Hastanelerde yer bulamayan koronavirüs hastası tedavi göremeden öldü

CHP Milletvekili: Hastanelerde yer bulamayan koronavirüs hastası tedavi göremeden öldü

CHP Manisa Milletvekili Bakırlıoğlu, Covid-19 hastası 65 yaşındaki Dinçer Gergin’in hastanelerde yer olmadığı için yaşamını yitirdiğini söyledi.

Düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’de artan Koronavirüs vakaları nedeniyle hastanelerde yer bulunamadığını, bu durumun bir Koronavirüs hastasının canına mal olduğunu söyleyem CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, “Alaşehir Devlet Hastanesi’nde acilde tedavi görmekte olan Covid-19 hastası 65 yaşındaki Dinçer Gergin isimli vatandaşımızı ne yazık ki kaybettik. Tüm çabalarımıza rağmen Alaşehir’de, Manisa, İzmir ve hatta Denizli’de yoğun bakım ünitelerinde yer bulamadık. Dinçer Gergin tedavi olamaması sebebiyle Covid-19’dan öldü” dedi.

Bakırlıoğlu, şunları söyledi:

“Türkiye’nin birçok ilinde pandemi için ayrılmış ünitelerde yoğun bakım doluluğunun neredeyse yüzde 100 olduğunu belirterek “Manisa’da şu anda ne yazık ki yoğun bakım ünitelerinde yer yok. Denizli’de, İzmir’de yer yok. Türkiye’de birçok ilde yoğun bakım ünitelerinde yer bulunmamakta ve bu nedenle Manisa bir ilki yaşadı. Yoğunluk sebebiyle bir hasta tedavi olamadan yaşamını kaybetti. İnsanların tedavi olmadan kaybetmek gibi büyük bir korkumuz vardı. Şimdi bu kaygımız gerçek oldu. Korktuğumuz başımıza geldi.

Doktorlarımızın hasta seçmek durumuyla karşı karşıya kalması en büyük korkumuz. Bir tane boş yatağın olduğunu, üç tane de yoğun bakım hastası olduğunu düşünürsek, hekimler ister istemez bir tane hastayı yatırmak durumunda kalacaklar.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri