Ana SayfaTürkiyeCHP Sözcüsü Öztrak: Asgari ücrette aynı oyunu oynayacaklar

CHP Sözcüsü Öztrak: Asgari ücrette aynı oyunu oynayacaklar

Öztrak, “Asgari ücretin 2 bin 605 lira olacağı iddiaları var. Saray nabız yokluyor” dedi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, asgari ücret tartışmalarına çarpıcı yorumlarda bulundu. “Anlaşılan daha önce oynadıkları ve kabak tadı veren senaryonun bir benzerini yine oynayacaklar” diyen Öztrak, iktidara yakın medyada yer alan 2 bin 605 lira net asgari ücret dedikoduları için ise “Saray nabız yokluyor” dedi.

“2 bin 605 lirayı beğenmeyen işçi sendikaları sesini yükseltecek. İşveren sendikaları ‘direnirmiş’ görünecek. Mesele sarayın hakemliğine götürülecek” iddiasında bulunan Öztrak, “Sarayın gönlünden de artık 50-100 ne koparsa, 2 bin 605 liranın üstüne eklenecek, sonra alayiş valayişle asgari ücret olarak ilan edilecek” diye konuştu.

Türkiye’nin asgari ücretin en düşük olduğu ülkelerden birisi olduğunu aktaran Öztrak, şöyle devam etti:

Olan emekçinin gasbedilen alın terine olacak. Biz şunu söylüyoruz, saray, yandaşlarına verdiği dolara, avroya endeksli garantileri cansiperane nasıl savunuyorsa, salgın döneminde artan garanti ödemelerini liraya çevirmemek için her türlü gerekçeyi nasıl üretiyorsa işçinin asgari ücretine de aynı yöntemi uygulasın. Asgari ücret pazarlığında 3 bin 100 lirayı taban yapsın.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri