Ana SayfaTürkiyeCHP ve İYİ Parti'den ortak 'ittifak' açıklaması

CHP ve İYİ Parti’den ortak ‘ittifak’ açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ve İYİ Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz, ortak bir yazılı açıklama yaparak Millet İttifakı'nın birlikteliğinin sürdüğünü belirttiler

Yapılan ortak açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti’nin önceliğinin Türkiye olduğu belirtilen açıklamada “Bu temelde kurulmuş olan ittifakımız, ülkemizin geleceğinin şekillenmesi noktasında da yan yana durmaktadır. Millet İttifakı, demokratik hukuk devletine olan bağlılık, evrensel insan hakları ilkelerine saygı, Cumhuriyetimizin kazanımlarını ve milletimizin değerlerini koruyup kollama inancıyla bugünlere gelmiştir. Kurulan bu birliktelik ve yürüdüğümüz meşakkatli yol, demokrasi dersleriyle doludur” ifadeleri kullanıldı. 

Açıklamada  “2018 seçimleri öncesinde ‘İYİ Parti seçime girmesin’ diye demokrasiye kumpas kurulduğu” belirtilerek bunun CHP’nin 15 milletvekili hamlesiyle aşıldığı anımsatıldı.

Tek adam rejimi sona erdirilecek

İYİ Parti ile CHP’nin birlikte girdiği 2019 yerel seçimlerinde, başta İstanbul ve Ankara olmak üzere çok sayıda büyükşehir belediyesinin, Millet İttifakı’nın adayları tarafından kazanıldığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Unutulmasın ki bu önemli sonuçlar, ülkemizin geleceği adına mücadele veren Genel Başkanlarımız Kemal Kılıçdaroğlu ve Sayın Meral Akşener’in liderliğinde bir memleket masası çerçevesinde başarılmıştır. İlk genel seçimlerde yurttaşlarımızın desteğiyle Millet İttifakı iktidarı kurulacak, iktidarımızda güçlendirilmiş parlamenter sistem, bağımsız ve tarafsız yargı tesis edilerek, kuvvetler ayrılığının yok edildiği tek adam rejimi sona erdirilecektir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,943TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri