Ana SayfaTürkiyeCumhurbaşkanı adaylığı krizi CHP'yi gerdi! Kılıçdaroğlu'ndan yardımcısına jet yalanlama

Cumhurbaşkanı adaylığı krizi CHP’yi gerdi! Kılıçdaroğlu’ndan yardımcısına jet yalanlama

Millet ittifakının cumhurbaşkanı adayının kim olacağını AK Parti medyası büyük merakla takip ederken CHP'de adaylıkla ilgili tuhaf bir tartışma yaşandı.

Millet ittifakının cumhurbaşkanı adayının kim olacağını AK Parti medyası büyük merakla takip ederken CHP’de adaylıkla ilgili tuhaf bir tartışma yaşandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yardımcısı Bülent Kuşoğlu’nun kendisi ile ilgili yaptığı açıklamalar hakkında sessizliğini bozdu. Kuşoğlu’nun ‘Cumhurbaşkanı adayımız Kılıçdaroğlu’ açıklamasının zamansız olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, bunun yanlış olduğunu ifade etti.

Türkiye’de, 2023 yılında yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin çalışmaları şimdiden başladı.

AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’nda Erdoğan’ın adaylığı açıklanırken, CHP’de ilginç bir tartışma başladı.

Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, partisinin Cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu söylemesi CHP’de yeni bir tartışmaya kapı araladı.

Kuşoğlu’nun açıklamasının ardından konuşan Kemal Kılıçdaroğlu açıklamanın yanlış ve zamansız olduğunu belirtti.

Kılıçdaroğlu’ndan adaylık açıklaması

Emin Çölaşan’ı arayıp Kuşoğlu’nun adaylık ile ilgili açıklamasının yanlış olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Kuşoğlu zamansız bir açıklama yapmış, üzülerek haberim oldu… Biz cumhurbaşkanlığı seçimine Millet İttifakı olarak diğer partilerle birlikte gireceğiz…

Onlara danışmadan, onların onayı alınmadan, birlikte karar verilmeden, şu veya bu kişinin aday olacağını açıklaması yanlış oldu. Siyasi ortamı ve Millet İttifakı’nı dikkate almadan acele söylenmiş sözlerdir”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri