Ana SayfaTürkiyeCHP'de üç milletvekili istifa etti

CHP’de üç milletvekili istifa etti

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na mektup yazarak şikayetlerini dile getiren 3 vekil istifa etti.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na mektup yazarak şikayetlerini dile getiren 3 vekil istifa etti. Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel’in istifa haberi büyük ses getirdi. Üç vekilin Muharrem İnce’nin partisine katılacağı iddia ediliyor.

CHP’li İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel partiden istifa etti. İstifa eden vekillerin Muharrem İnce ile hareket edeceği iddia ediliyor.

Geçen günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel duydukları rahatsızlıkları dile getirdi.

Kılıçdaroğlu ile görüştükten sonra atacakları adım merak konusu olan Çelebi, Aksoy ve Özel yaptıkları ortak basın toplantısı ile istifa ettiklerini duyurdu. Meclis’te açıklamada bulunan üç isim partinin politikasından rahatsız olduklarını bir kez daha dile getirdi.

Çelebi, Aksoy ve Özel’in istifasından sonra CHP’nin TBMM’deki koltuk sayısı ise 138’den 135’e düştü.

Muharrem İnce için mi istifa?

Muharrem İnce yeni kuracağı parti için çalışmalarına devam ederken, CHP’den bazı vekillerin kendi partisine geçeceğini iddia etmişti. Özel, Çelebi ve Aksoy İnce’ye yakınlığı ile bilinirken, bu üç ismin yeni partide siyaset hayatına devam edeceği iddiaları ise güçlendi. Ayrıca CHP’den bazı milletvekillerinin de istifa edeceği gündemdeki yerini koruyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri