Ana SayfaTürkiyeCHP'den erken seçim çağrısı: Çıkalım kantara, millet kararını versin

CHP’den erken seçim çağrısı: Çıkalım kantara, millet kararını versin

CHP'li Özgür Özel, kişisel Twitter hesabından paylaştığı videoyla iktidara erken seçim çağrısı yaptı

Özgür Özel, Twitter hesabından paylaştığı videoyla iktidara erken seçim çağrısında bulundu. Özel, paylaşımında “Hazırsanız, gelin seçime. Hodri meydan, çıkalım kantara, millet kararını versin” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, Halk TV’de katıldığı bir programda yeni anayasa çağrısı yapan iktidara erken seçim çağrısı yaptığı görüntüleri Twitter hesabından paylaştı.

Özel, Twitter hesabından görüntüleri “Hazırsanız, gelin seçime. Hodri meydan, çıkalım kantara, millet kararını versin. Yeni parlamento yapsın yeni anayasayı!” yazarak paylaştı.

Hodri meydan

Özel, paylaştığı videoda şu ifadelere yer verdi:

“O Mahir Ünal’a söyleyelim, ’19 yıldır hazırlanıyorduk… ‘ Hazırsanız, gelin seçime. Hodri meydan, çıkalım kantara, millet kararını versin. Ondan sonra da anayasa değişikliği diyorlar ya, siz ‘tek adam’ rejiminden taviz vermiyorsunuz, biz de demokratik parlamenter sistem diyoruz.

Halka soralım

Çıkalım kantara, mayısta, eylülde, ne zaman diyorsanız, sayın iki genel başkanın dediği gibi ekimde yapsınlar erken seçimi, yeni parlamentoda kim çoğunluktaysa onun önereceği, çünkü öneremiyorsunuz, yani bizim anayasamıza göre şöyle bir referandum yok, demokratik parlamenter sistemini bir grup kaleme alsın, başkanlık sisteminin içinde olduğu diğer bir anayasayı diğer grup, halka soralım A mı B mi… Böyle bir referandum yok bizim anayasamıza göre. Belli sayıyı tutturan 200’ün üzerindeki milletvekili anayasa değişikliğini öneriyor, ‘evet’ ve ‘hayır’ diye oylanıyor.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri