Ana SayfaTürkiyeCHP'den çok konuşulan Berat Albayrak videosu

CHP’den çok konuşulan Berat Albayrak videosu

CHP’nin yayınladığı Berat Albayraklı dolar 10 TL oldu videosu sosyal medyada büyük ses getirdi.

CHP Gençlik Kolları’nın ‘Dolar 10 TL, Hayaldi Gerçek Oldu’ başlığıyla paylaştığı videoda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Ben ekonomistim” sözlerine yer verildi. Videoda ayrıca eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın, “dolar yükselse de satsak da kar etsek, çok beklersiniz” sözleri paylaşıldı.

CHP Gençlik Kolları tarafından hazırlanan videoda bir gencin televizyon karşısında eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dolarla ilgili yorumlarını izlediği görüldü.

“DOLAR 10 TL HAYALDİ GERÇEK OLDU”

CHP Gençlik Kolları’nın sosyal medya hesabından “Dolar 10 TL, Hayaldi Gerçek Oldu” notuyla paylaşılan videoda önce Albayrak’ın, “Bunlar kara kara düşünüyor, ne yapacağız; şöyle bir kriz çıksa da, füze yağsa da, şu olsa da, bu olsa da bir dolar yükselse de satsak da kar etsek, çok beklersiniz. Hele de seçimden sonra daha çok beklersiniz” sözlerine yer verildi.

ERDOĞAN’IN “SİZ BU KARDEŞİNİZE VERİN YETKİYİ” SÖZLERİ HATIRLATILDI

Daha sonrası Erdoğan’ın dolara ilişkin, “Döviz kurunun özellikle ekonominin kuralları içerisindeki makul seviye neyse en kısa zamanda mutlaka oraya da oturacaktır. Şu 24’nü hayırlısıyla bir atlatalım, 24’ünde siz bu kardeşinize yetkiyi verin ondan sonra bu faizle, şunla, bunla nasıl uğraşılır göreceğiz. Ben ekonomistim” açıklamalarına yer verilirken videonun sonunda, “Hayaldi gerçek oldu AK Parti” ifadesi kullanılarak 1 Doların 9,94 Türk Lirası olduğuna ilişkin görsel paylaşıldı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,691TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri