Ana SayfaTürkiyeCHP'den İnce'nin istifası hakkında ilk açıklama: Memlekette Sorosçuluk suç mu?

CHP’den İnce’nin istifası hakkında ilk açıklama: Memlekette Sorosçuluk suç mu?

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Muharrem İnce'nin istifasını değerlendirdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Muharrem İnce’nin istifası ve CHP’ye yönelik eleştirileri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Memleket Hareketi’ni kurarak CHP’den istifa edeceğini açıklayan Muharrem İnce hakkında konuştu.

Öztrak’ın açıklamaları şu şekilde:

Cumhur İttifakı’nın ağzıyla

CHP asırlık bir çınardır. O partinin gerçek evladı olduğunu iddia edenlerin CHP’yi cumhur ittifakı ağzıyla suçlayarak ayrılanları doğru bulmuyoruz. 

CHP Kurtuluş Savaşı meydanlarında kurulmuştur. CHP 1919’da 1923”te, açıklamayı yapan CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olduğunda neredeyse şimdi oradadır. 

İstifa yapıldıysa gelir. Ulaştı mı ulaşmadı mı sormadım. İstifada sözlü beyan esastır. 

Sorosçuluk suç mu?

Erdoğan’ın Osman Kavala’nın eşi Prof. Dr. Ayşe Buğra’yı hedef gösterdiği açıklamasına da tepki gösteren Öztrak, “Profesör Dr. Ayşe Buğra bu ülkenin yetiştirdiği en önemli iktisatçılardan biridir. Dünya çapındadır. Osman Kavala Erdoğan’a şahsi garezi nedeniyle hapiste. Erdoğan eziyet ettiği kişinin eşini de hedef gösteriyor. Ayıplı dili kınıyoruz. Şunu da soruyoruz: Memlekette Sorosçuluk suç mu? Bu memlekette Soros ile aynı masada oturan tek parti lideri Erdoğan’dır. Sorosçu mu arıyor? Dönecek Saray’ın altın varaklı aynalarına bakacak.  Erdoğan’ın yaptığı millete karşı ayıptır.” ifadelerini kullandı. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri