Ana SayfaTürkiyeCHP'den son dakika Abdullah Gül açıklaması

CHP’den son dakika Abdullah Gül açıklaması

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, son cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP'nin çatı aday yapmaya çalıştığı Abdullah Gül hakkında flaş açıklamalar yaptı.

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, son cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP’nin çatı aday yapmaya çalıştığı Abdullah Gül hakkında flaş açıklamalar yaptı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Faik Öztrak, “Kimse öküzün altında buzağı aramasın” sözleriyle dikkat çekti.

Faik Öztrak’tan Abdullah Gül açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP’den ayrılacağı iddialarla gündeme gelen ve ‘Bin Günde Memleket Hareketi’ni başlatacağını duyuran Muharrem İnce’ye ilişkin soruya, “Genel Başkanımızın vermiş olduğu röportajda sözleri son derece açıktır. Benim bu sözleri yorumlamam, eğip bükmem söz konusu değildir. Söylediği söz son derece açıktır. Tavsiyem bu röportajın olduğu bölümün bir kez daha okunmasıdır” ifadeleriyle yanıt verdi. Öztrak, eski cumhurbaşkanlarından Abdullah Gül ile ilgili yöneltilen soruya ise, “Kimse öküzün altında buzağı arayıp da kendilerine siyasi rant devşirmeye kalkmasın. Genel Başkanımızın röportajda söyledikleri çok açık, çok net. Birinci sorunun cevabını ikinci sorunun altına, ikinci sorunun cevabını başka bir sorunun altına alarak yorumlamaya kalkmak abesle iştigaldir. Genel başkanımızın söyledikleri açıktır, merak eden varsa bu röportajı alıp okusun” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, MYK sonrası gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Faik Öztrak bir basın mensubunun “İlerleyen günlerde Muharrem İnce hakkında bir disiplin süreci başlatılması söz konusu olabilir mi?” sorusuna, “Genel Başkanımızın vermiş olduğu röportajda sözleri son derece açıktır. Benim bu sözleri yorumlamam, eğip bükmem söz konusu değildir. Söylediği söz son derece açıktır. Tavsiyem bu röportajın olduğu bölümün bir kez daha okunmasıdır” yanıtını verdi. 

Öztrak, “Sayın Kılıçdaroğlu’nun röportajında Abdullah Gül’e yönelik de bazı ifadeleri var. Bu ifadelerin ardından partinin eski ve mevcut bazı vekillerinden açıklamalar geldi. Mehmet Ali Çelebi, Haluk Pekşen, Hüsnü Bozkurt hatta Barış Yarkadaş gibi isimlerden açıklamalar geldi. Parti içerisinde bir Abdullah Gül rahatsızlığı mı var?” sorusunu ise şu sözlerle yanıtladı:

“Kimse öküzün altında buzağı arayıp da kendilerine siyasi rant devşirmeye kalkmasın. Genel Başkanımızın röportajda söyledikleri çok açık, çok net. Birinci sorunun cevabını ikinci sorunun altına, ikinci sorunun cevabını başka bir sorunun altına alarak yorumlamaya kalkmak abesle iştigaldir. Genel başkanımızın söyledikleri açıktır, merak eden varsa bu röportajı alıp okusun.”

Kanal açılmadan yandaşlara peşkeş çekildi

Öztrak’ın açıklamasından diğer satır başları ise şöyle:

“Depremin etkilerini azaltmak için hiçbir şey yapılmadı. Toplanma alanlarını bile AVM’lerle doldurdular, sonra da “İstanbul’a ihanet ettik” diye timsah gözyaşları döktüler. Şimdi de Kanal İstanbul diyerek milyarlarca doları rant projesine gömmeye hazırlanıyorlar. Kanal daha açılmadan etrafını parsel parsel yandaşlara peşkeş çekiyorlar.”

Saray eski defterlerden alacak çıkarmaya çalışıyor

“Saray işi gücü bırakmış yerel yönetimlerimizin elini kolunu bağlamaya çalışıyorlar. Yerel yönetimlerle artık uğraşmayın, bir araya gelin, istişare edin. Ülkeyi artık yönetemeyen Saray hükümeti eski defterlerden kendisine alacak çıkarmaya çalışıyor. Sekiz ay önce ABD’de Demokrat Parti’nin adayı tarafından söylenmiş kabul edilemeyen sözler daha yeni yurt içine servis edildi.”

Joe Biden’ın sözlerine tepki

“Sekiz ay önce bu laflar söylendiğinde bu ülkenin Dışişleri Bakanı neredeydi, bu densizliğe ne cevap verdi? Saray’ın kibirli adamı neden sekiz ay susmuş? Erdoğan’ın ‘dostum’ diye hitap ettiği kişi bu lafları eden kişi. Bu nasıl bir kucaklaşma? Bizim tek desteğimiz milletimizdir. Biden’a tavsiyemiz kankası Erdoğan’ın değirmenine su taşımaktan vazgeçmesidir.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri