Ana SayfaTürkiyeCHP’li Ağbaba’dan Musa Orhan paylaşımı: Bir tecavüzcünün tutuklanması için Twitter’da kampanya başlatılan...

CHP’li Ağbaba’dan Musa Orhan paylaşımı: Bir tecavüzcünün tutuklanması için Twitter’da kampanya başlatılan tek ülke Türkiye

18 yaşındaki İ.E.’ye yönelik cinsel saldırıda bulunarak intiharına neden olmakla suçlanmasına rağmen elini kolunu sallayarak dolaşan Uzman Çavuş Musa Orhan hakkında, CHP’li Veli Ağbaba’dan çarpıcı bir yorum geldi.

Siirt’te görev yapan Uzman Çavuş Musa Orhan, 16 Temmuz’da Batman’ın Beşiri ilçesinde intihar eden 18 yaşındaki İ.E.’yi 20 gün boyunca alıkoyarak tecavüz etmekle suçlanıyordu. Buna rağmen Orhan, Twitter’da gündem olana dek elini kolunu sallayarak dolaşıyordu. Orhan’ın, genç kadına “Bana birşey olmaz” dediği iddia ediliyordu.

Orhan hakkında, sosyal medyadaki adalet çağrılarının büyümesi üzerine yaklaşık bir saat önce tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkartıldı. Sosyal medyadaki adalet çağrıları büyüyene dek tecavüzcü Musa Orhan serbestti, konuyu Türkiye gündemine taşıyan gazeteci ise tutuklanmıştı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, yaptığı bir paylaşımda, “Dünyada Türk hukukuna güven 128 ülke arasında 107’nci sırada. Millet hukuka güvenmeyince,çareyi sosyal medyada buluyor. Bir tecavüzcünün tutuklanması için twitterda kampanya başlatılan tek ülke Türkiye #MusaOrhanTutuklansin” ifadelerini kullandı.

Ağbaba ve onbinlerce insanın adalet çağrılarının ardından, Musa Orhan tutuklandı. Ceza alıp almayacağı konusu belirsizliğini korumakla birlikte, bu konudaki endişeler devam ediyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri