Ana SayfaTürkiyeCHP'li Balyalı, İBB'nin süt dağıtımını eleştiren Şadi Yazıcı'ya cevap verdi: Cumhurbaşkanı gibi...

CHP’li Balyalı, İBB’nin süt dağıtımını eleştiren Şadi Yazıcı’ya cevap verdi: Cumhurbaşkanı gibi otobüse çıkıp mı atsaydık?

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde CHP ile AK Parti arasında 'Halk Süt' nedeniyle tartışma yaşandı

CHP İBB Grup Sözcüsü Tarık Balyalı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çocuklara ücretsiz dağıtılan Halk Süt’ün dağıtımı konusunda eleştiren AK Partili Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı’ya, “Ne yapsaydık, Sayın Cumhurbaşkanı gibi otobüsün üstüne çıkıp sütleri aşağı mı atsaydık” şeklinde yanıt verdi.

İBB Meclisi’nin 12 Mart tarihli oturumunda Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, gündem dışı söz alarak konuşma yaptı.

Kapıya süt aracı giden bir ailenin, komşuları arasında yaşadığı travmayı düşünüyor musunuz?

Sütün dağıtılmasında bir sorun olmadığını ama dağıtma metodunu doğru bulmadığını ifade eden Şadi Yazıcı “Süt dağıtmakta kullandığınız yöntemin, kartla veya akıllı şehirler uygulaması ile vermekten daha üstün bir yönetimini anlatabilir misiniz? Kapıya süt aracı giden bir ailenin, komşuları arasında yaşadığı travmayı azıcık düşünüyor musunuz? Evine süt bırakılan çocuğun diğer çocukların yanında düştüğü psikolojik travmayı azıcık düşünüyor musunuz? Sağlıklı ve bilimsel bir metodunuzun olmadığını kabul edin” diye konuştu.

Yazıcı sözlerini şöyle sürdürdü:

“İBB Başkanı diyor ki ‘bu ilde ayda 750 bin litre süt, 12 ayda ise 9 milyon litre sütü çocuklarımıza dağıtacağız.’ 60 tane panelvan, 120 kişi ile. 60 panelvanın maliyeti 12 ayda 5 milyon 700 bin lira. Akaryakıt; 3.5 milyon lira. Bir personel maliyeti 7 bin lira. 120 personel, 10 milyon 880 bin lira. Paketleme, depolama, dağıtım öncesi maliyet de 5-6 milyon lira. Toplamda 28 milyon TL’lik süt dağıtıyorsunuz. 25 milyonluk masraf yapıyorsunuz. Parayı vatandaşın hesabına yatırsanız alacağı miktar 2 katı olur.”

Otobüsün üstünden mi atsaydık?

CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı da Yazıcı’ya cevaben Süt konusunda insanların rencide olduğunu söyledi. Ne yapsaydık, Sayın Cumhurbaşkanı gibi otobüsün üstüne çıkıp sütleri oradan aşağı mı atsaydık? Onun yerine uygun biçimde vatandaşımızın evine hizmeti götürerek çocuklarımız süt içsin diye çaba sarf ediyoruz. Nazar etme ne olur çalış senin de olur. Geçmiş dönemde böyle bir hizmetiniz olsaydı biz çıkıp kendilerini alkışlardık. Dönüp kendilerinin ne yaptıklarına baksınlar” diye konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri