Ana SayfaTürkiyeCHP'li Engin Altay: Erdoğan, halkın sağlığını tehlikeye atmaktan cezalandırılmalıdır

CHP’li Engin Altay: Erdoğan, halkın sağlığını tehlikeye atmaktan cezalandırılmalıdır

CHP'li Engin Altay, dün gerçekleştirilen AK Parti kongresinde salgın tedbirlerinin hiçe sayılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tepki gösterdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı halkın sağlığını hiçe saymakla eleştiren CHP’li Altay, “Erdoğan, halkın sağlığını tehlikeye atmaktan cezalandırılmalıdır. Erdoğan’a bir ceza verilmiyor ise maske mesafe nedeniyle yazılan bütün cezaların iptal edilmesini talep ediyorum” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, AK Parti kongresinde koronavirüs önlemlerinin hiçe sayılmasına tepki gösterdi. Altay, “Salgında üçüncü pikin sorumlusu bence Erdoğan’dır” dedi.

Altay, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, iktidarın meydanlarda verdiği sözleri yerine getirmediğini belirterek, Erdoğan’ın dün AK Parti kongresinde söylediği “Türkiye’yi şaha kaldırdık” ifadesinin “büyük bir pişkinlik”, “Meydanlarda ve kürsülerde verdiğimiz sözleri yerine getirdik” sözlerinin ise “büyük bir yalan” olduğunu söyledi.

AKP kongresindeki koronavirüs önlemlerini eleştiren Altay, “Halkın sağlığını tehlikeye atmak suçtur. Bankta oturan karı kocaya, iki arkadaşa ceza yazan devlet, dün neredeydi, çok merak ediyoruz” ifadesini kullandı.

Bilim Kurulu üyelerinden bir tanesinin bile çıkıp “Bu olmaz arkadaş” demediğini belirten Altay, “Salgında üçüncü pikin sorumlusu bence Erdoğan’dır. Erdoğan, halkın sağlığını tehlikeye atmaktan cezalandırılmalıdır. Erdoğan’a bir ceza verilmiyor ise maske mesafe nedeniyle yazılan bütün cezaların iptal edilmesini talep ediyorum. Etmezseniz, bu millete hakaret etmiş olursunuz” değerlendirmesini yaptı.

Cahit Özkan’a tepki

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın insan aklını ürkütecek açıklamalar yaptığını söyleyen Altay, “Kongredeki görüntüler, kameraların yatay çekim yapmasından kaynaklanmış. Vay anasını. Bu millet aklıyla alay edilmesinden hoşlanmaz. Bu milleti küçümsemedir, milletle dalga geçmedir. Bu çok ayıp. Hiçbir siyasi ahlaka sığmaz” diye konuştu.

Sağlık çalışanlarına ve onların fedakarlığına vefasızlığın ötesinde bir saygısızlık yapıldığını kaydeden Altay, “Erdoğan caka satsın diye sağlık çalışanlarının hayatıyla kumar oynuyorsunuz” dedi.

Altay, okulların “aç kapa oyuncağına dönüştüğünü” ifade etti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri