Ana SayfaTürkiyeCHP'li Engin Özkoç'tan Hamza Yerlikaya'ya istifa çağrısı

CHP’li Engin Özkoç’tan Hamza Yerlikaya’ya istifa çağrısı

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, mahkeme kararıyla diplomasının sahte olduğu kanıtlanan Hamza Yerlikaya'yı istifaya davet etti

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, mahkeme kararıyla diplomasının sahte olduğu kanıtlanan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı, Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve eski milletvekili Hamza Yerlikaya’ya istifa etmesi yönünde çağrıda bulundu.

Özkoç, paylaştığı video mesajda, Yerlikaya’nın yalanlarına cevap verdiğini belirtti.

Mahkeme suçlu buldu

Hamza Yerlikaya’nın İmrahor Meslek Lisesi adına düzenlenmiş sahte diploma ile Gazi Üniversitesi Spor Okulu’na kayıt yaptırdığını, bu yüzden hakkında açılan davada suçlu bulunduğunu söyleyen Engin Özkoç, mahkeme kayıtları olduğunu belirterek belgeleri gösterdi.

Engin Özkoç, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Sahtekarlıktan suçlu bulunan bir kişi olarak nasıl oluyor da milletvekili seçilebiliyorsun, Cumhurbaşkanı Danışmanı olabiliyorsun, Vakıfbank Yönetim Kurulu’na atanıp milyonlarca para alabiliyorsun, hala Bakan Yardımcısı görevini sürdürebiliyorsun? Senin ondan sonra ne yaptıkların beni hiç ilgilendirmez. Bu iktidar sahtekarları bakan yardımcısı, hırsızları büyükelçi yapıyor. Biz bununla mücadele ediyoruz. Bu ülkenin temiz, liyakat sahibi evlatları hak ettikleri makamlara gelsin diye uğraşıyoruz. Sende kızaracak yüz varsa bir an önce istifa edersin.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri