Ana SayfaTürkiyeCHP'li İbrahim Kaboğlu'na taşlı sopalı saldırı!

CHP’li İbrahim Kaboğlu’na taşlı sopalı saldırı!

CHP'li İbrahim Kaboğlu, gürültü nedeniyle şikayet ettiği bir kafenin sahibi tarafından evinde tehdit edildi. Kafe sahibi ve müdürü, daha sonra Kaboğlu'nun aracına taşla saldırdı.

Gazete Duvar’da yer alan habere göre Eski CHP milletvekili Barış Yarkadaş, CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu’nun tehdit edildiğini, aracının saldırıya uğradığını ve saldırganların adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığını açıkladı.

Twitter hesabından açıklama yapan Barış Yarkadaş, “Şehir magandalarının yeni hedefi CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu oldu. Koşuyolu’nda sürekli gürültü yapan Sarışın Cafe’yi şikayet eden Kaboğlu’nun arabası cafenin sahibi ve müdürü tarafından parke taşıyla parçalandı. Arabanın camını kıran saldırganlar, taşı da arabaya bıraktı” dedi.

Kaboğlu: Evime gelip tehdit ettiler!

Saldırının ikin gün önce yaşandığını aktaran Yarkadaş, gözaltına alınan kafe sahibi ve çalışanının adli kontrol şartıyla serbest kaldığını belirtti. İbrahim Kaboğlu ile görüştüğünü aktaran Yarkadaş, şöyle devam etti:

“Az önce CHP Milletvekili İbrahim Kaboğlu ile konuştum. Kaboğlu, ‘Barış Bey, tam bir şehir eşkiyalığı örneği ile karşı karşıyayız. Bu cafe, mahallede kural tanımıyor. Sürekli gürültü yapıyor. Uyarılarımız sonuç vermeyince, şikayet ettim. Evime gelip beni tehdit ettiler. İki gece önce ise kapıdaki arabamı parke taşları ile parçalamışlar. Kullandıkları taşı da arabanın içine atmışlar. Polis saldırganları gözaltına aldı. Adli kontrol şartıyla bırakıldılar. Mahalle halkı bugün dayanışma gösterdi ve saldırıyı kınadı. Ben de süreci takip edeceğim.’ dedi. İbrahim Kaboğlu’nun aracına saldıran kişiler, vekilimizin yalnız olmadığını bilmelidir. Bu gözü dönmüş saldırganlara, yargının gerekeni yapacağına inanıyor, büyük CHP ailesinin Kaboğlu’nun yanında olduğunu buradan bir kez daha ilan ediyorum.” 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri