Ana SayfaTürkiyeCHP'li ilçe başkanından Altun ailesine büyük ayıp!

CHP’li ilçe başkanından Altun ailesine büyük ayıp!

CHP Üsküdar ilçe başkanı Suat Özçağdaş, geçtiğimiz günlerde Kuzguncuk’taki evleri basına konu olan Fahrettin ve Fatmanur Altun’un evinin fotoğraflarını çekerken koruma polisleri tarafından fark edildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve eşi TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı, THY Yönetim Kurulu Üyesi ve KADEM Yönetim Kurulu Üyesi Fatmanur Altun’un İstanbul, Kuzguncuk’taki evlerinin kaçak olduğuna dair iddialar gündeme gelmişti.

Bunun üzerine, CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş, dün öğlen saatlerinde şahsi aracıyla birlikte yanında iki partiliyle beraber evin bulunduğu noktaya giderek fotoğraf almak istedi.

Koruma polisleri, Özçağdaş ve beraberindekilerin yanına giderek “Bu ikamet ve konut sahibi kişi daimi korunma altında, fotoğraflama yapmak yasak ve izne bağlı” uyarısı yaptı.

Özçağdaş ise; “Ben CHP Üsküdar İlçe Başkanıyım, tekrar gelip fotoğraf çekeceğim” diyerek olay yerinden ayrıldı.

Olayın ardından evi korumakla görevli polis memurları bir tutanak ile yaşanan hadiseyi kayda geçirdiler.

Özçağdaş, yakalandığını yalanladı

CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş ise Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yaparak, “Evin fotoğrafını çektiğim, uyarıldığım, kaçtığım, yakalandığım YALAN. O sokaktan geçen herkesin gördüğü yere baktığım DOĞRU. Kaçak inşaat yapılıp yapılmadığını kontrol ettiğim ve yeniden gidip bakacağım DOĞRU. Üsküdar’ın hiçbir noktasında kent suçlarına izin vermeyeceğim DOĞRU.” dedi.

Fatmanur Altun: Tarifsiz üzgünüm

TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı, THY Yönetim Kurulu Üyesi ve KADEM Yönetim Kurulu Üyesi Fatmanur Altun da kişisel Twitter hesabından olaya ilişkin bir paylaşım yaptı. Altun, “Ben bir anneyim. Her anne gibi çocuklarımın ve ailemin güvende olduğunu hissederek yaşamak istiyorum. Evimin ve ailemin mahremine girerek, çocuklarımın en temel güven duygusunu paramparça ederek ne elde edeceksiniz?! Elde ettiklerinizin hayrını görecek misiniz?! Tarifsiz üzgünüm.” şeklinde duygularını ifade etti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı inceleme başlattı

Bu arada, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da olayla ilgili inceleme başlattı.

Cumhuriyet gazetesinde 16 Nisan tarihli bir haberde Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı’na ait meskenin adres bilgilerinin yayımlandığı ve sosyal medya üzerinden sistematik olarak dolaşıma sokulduğu gerekçesiyle soruşturma başlatan başsavcılık, Altun’un evinin fotoğrafının CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş’ın da aralarında bulunduğu 3 kişi tarafından izinsiz çekildiği iddialarını da soruşturacak.

Altun’un adres bilgileri yayımlanarak bu bilgilerin sosyal medya üzerinden sistematik olarak dolaşıma sokulduğu ve kamu görevlisinin ailesiyle birlikte can güvenliğinin tehlikeye atıldığı suçlamalarıyla yürütülen Cumhuriyet gazetesi soruşturmasına ek olarak, dün geceki olayın da bağlantılarıyla birlikte aynı kapsamda İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından incelendiği belirtildi.

Canan Kaftancıoğlu: İlçe başkanına kimse dokunamaz!

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da olayla ilgili kişisel Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Kaftancıoğlu, şu ifadeleri kullandı: “CHP ilçe başkanına kamunun malını koruduğu, halkın hakkını hukukunu gözettiği için kimse dokunamaz. Devletin nüfuzu halkın hakkını korumak için var ve bunu isteseniz de istemeseniz de öğreneceksiniz! Şehir eşkiyası hukuk tanımayıp kaçak iş yapanlara denir bunu da öğreneceksiniz!”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri