Ana SayfaTürkiyeCHP'nin Ali Babacan'ı desteklemesi Ali Saydam'ı şaşırttı

CHP’nin Ali Babacan’ı desteklemesi Ali Saydam’ı şaşırttı


CHP eski milletvekillerinden Barış Yarkadaş, Tele 1’de bir açıklama yaptı. Yapılan bir ankete göre; bugün seçim olsa Ali Babacan’ın kuracağı yeni partinin yüzde 18 oy alacağını ve AK Parti’ye kaybettiren parti olacağını belirtti. Yeni Şafak yazarı Ali Saydam, bu konuyla ilgili düşüncelerini okurlarıyla paylaştı.

Ortada parti ve yönetici kadrolarının olmadığını yazan Saydam, “Sadece Ali Bey’in adının yüzde 18’e ulaştığını ortaya koyulması, veri tabanlı bir gerçek olmaktan ziyade sanki ‘hüsnükuruntu’ diye karşıladığımız yaklaşıma daha uygun duruyor.” ifadedelerini kullandı.

Ali Babacan ve de Ahmet Davutoğlu’nun yeni partiler kurma girişimlerini büyük bir heyecanla destekleyen CHP’lileri anlamadığını yazısına ekleyen Saydam, “Yıllarca silahlı kuvvetlerin müdahalesiyle iktidar olma düşüncesi içinde çabalayıp durmuş olmalarından kaynaklansa gerek, bu kez de yine (HDP gibi) başkalarının müdahalesi ve katılımıyla iktidara oynuyor görünüyorlar.” diye yazdı.

AK Parti’nin oluşan cepheler karşısında elinde üç silahı olabileceğini yazan Saydam, “Bunlar, 1. Ekonomiyi düzeltmek. 2. Parti içindeki ortak ruhi şekillenmeyi yeni baştan rayına oturtmak. 3. Gerekli tüm ittifakları içeride ve dışarıda tesis etmek.” ifadelerini kullandı.

Haber: Birsen Balcı

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz