Ana SayfaTürkiyeCHP'yi Külliye'den dizayn operasyonunun arkasında Pelikan mi var?

CHP’yi Külliye’den dizayn operasyonunun arkasında Pelikan mi var?

Gazeteci Fatih Şahintürk Erdoğan’ın CHP’li ünlü isimle görüşmesini ve geçmişte Can Paker’in yaptığı gizemli görüşmeyi yazdı.

Sözcü gazetesi köşe yazarı Rahmi Turan’ın Külliye’de Erdoğan ile görüşen CHP’li yazısı Ankara’da kulisleri hareketlendirdi. İddialara göre Külliye’nin hedefi, Davutoğlu ve Babacan’in AK Parti’den tasfiyesi sonrası kaybedilen oy miktarının, ulusolcu olarak dizayn edilen CHP’yi ittifaka dahil ederek kapatılması şeklinde.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bu yönde ikna eden ekibin, Erdogan’ı 31 Mart seçimlerinin yenilenmesi konusunda ikna eden ayni ekip olduğu konuşuluyor.

CHP’yi Külliye’den dizayn operasyonum arkasında pelikan mi var?

CHP’yi dizayn operasyonu akıllara 10 yıl evvel Deniz Baykal’in devrilmesini hatırlattı.

2008’de ABD Türkiye Büyükelçisi Mark Parris ve Can Paker’in görüşmesinden sonra CHP Genel Baskani degisimi icin düğmeye basılmış FETÖ’nün kaset kumpası sonrası Deniz Baykal koltuğu Kılıçdaroğlu’na bırakmak zorunda kalmıştı.

Kemal Kılıçdaroğlu’na bayrak acan Muharrem İnce’nin, Baykal’ın siyasi halefi ve Baykal gibi ulusolcu olduğu biliniyor.

Öte yandan Can Paker-Deniz Baykal dostluğu 1970’lere dayanıyor.

1977’de CHP azınlık hükümeti iktidardayken Enerji Bakanı olan Baykal’ın bakanlık bünyesinde bulunan PETKİM Genel Müdürlüğü’ne ekibinde bulunan Can Paker’i teklif ettiği, Paker’in bu teklifi reddettiği, Paker’in anılarında yayınlanmıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz