Ana SayfaDünyaCIA toplantısından Veliaht Prens Selman'ın adı çıktı

CIA toplantısından Veliaht Prens Selman’ın adı çıktı

BBC Türkçe Servisi’nin geçtiği son dakika haberine göre Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilgili sürekli istikamet değiştirin açıklamalarıyla hangi tarafta durduğu hala netlik kazanmayan ABD’de bir grup Senatör CIA yetkilileriyle bir araya geldi. Toplantının ardından yapılan açıklamalarda Cemal Kaşıkçı cinayetinden Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman’ın sorumlu tutulması dikkat çekti.

CIA Başkanı Gina Haspel, ABD senatosunda düzenlenen kapalı oturumda senatörlere 2 Ekim günü İstanbul’daki Suudi Arabistan Konsolosluğu’nda işlenen Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili bilgi verdi.

Toplantı çıkışı kameralara açıklama yapan senatörlerden biri olan Lindsey Graham’a göre Cemal Kaşıkçı cinayetinin ardından Suudi Arabistan Veliaht Prensi Salman’ın olduğu artık şüphe götürmez bir gerçek.

Graham Suudi Arabistan yönetiminin Cemal Kaşıkçı cinayetini aydınlatmadığı sürece ne ABD’nin Arabistan’a silah satışına destek vereceklerini ne de Suudi Arabistan’ın yemen’de yürüttüğü savaşa arka çıkacaklarını söyledi.

Cumhuriyetçi Senatör Bob Corker ise “Eğer Veliaht Prens Selman mahkeme önüne çıkarılsaydı ilk 30 dakikada Cemal Kaşıkçı cinayetinden suçlu bulunurdu” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz