Ana SayfaTürkiyeÇiftlik Bank'çı Mehmet Aydın artık Interpol'un en çok arananlar listesinde

Çiftlik Bank’çı Mehmet Aydın artık Interpol’un en çok arananlar listesinde

Türkiye’de umut tacirliği yaparak insanların milyonlarca lirasını dolandırıp yurt dışına kaçan Çiftlikbank kurucusu Mehmet Aydın Interpol’un en çok arananlar listesinde.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca Çiftlik Bank’a yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, sistem aracılığıyla 31 Temmuz 2016’dan bu yana 132 bin 222 katılımcıdan, 1 milyar 139 milyon 972 bin 622 lira toplandığı tespit edilmişti.

Çiftlik Bank neydi, ne vadediyordu?

Çiftlik Bank bir tür saadet zinciriydi. Sisteme binlerce kişi üye olarak milyonlarca lira yatırmıştı. 2016 yılının Ağustos ayında kurulan Çiftlik Bank ile oyuncular sanal ortamda çeşitli hayvanları satın alıyordu. Her hayvanın ömrü en fazla 365 gündü ve her hayvan için hem depo hem de yem masrafı yapmalıydınız.

Yetiştirilen hayvanlar karşılığında para kazanmak mümkündü. Bunun için de dijital bir ödeme yöntemi kurulmuştu. Sistem sanal ortamda satın alınan hayvanların Türkiye’nin çeşitli yerlerinde kurulmuş olan çiftliklerde bakılacağı vadedilmişti. Aynı zamanda satın alınan hayvanlardan sadece bir yılda yüzde 100 kar edileceği söylenmişti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz