Ana SayfaTürkiyeCihangir halkçısı Sırrı Süreyya, Davutoğlu'nu hedef aldı

Cihangir halkçısı Sırrı Süreyya, Davutoğlu'nu hedef aldı

HDP eski milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Diken yazarı Kemal Göktaş ile birlikte “Sırrı Süreyya Anlatıyor” isimli bir podcast yayınına katıldı.

Daha önce “Siz bizi kentinize kabul etmezseniz yarın kapınıza bir başçavuş gelecek ve başınız sağolsun diyecek.” şeklinde açıklamalarıyla devlete yaptığı tehditlerle akıllara kazınan Önder, katıldığı podcast yayınında Davutoğlu’nu hedef aldı.

Davutoğlu’na “ergen imam-hatipli” yakıştırması yapan Cihangir gülü Önder, “Hangi özelliği nedeniyle bunu söylediniz? sorusuna karşılık olarak “Ortadoğu projeksiyonu, bölge, Kürt meselesine kamuoyu tarafından da bilinen yaklaşımı” dedi. Davutoğlu ve benzer çizgideki siyasal aktörlerin geçmişe ilişkin bir özür veya özeleştiri vermekten kaçındıklarını ifade eden Önder “Canlarını hiç cefaya sokmuyorlar, dün de kendileri halkıydı bugün de kendileri de haklı. ‘Ah o günlerde neler çektik’ gibi, ‘aslında ben kapalı kapılar ardında söyledim’ diye geçiştirilecek bir şey değil bu” diye konuştu.

Ahmet Davutoğlu’nun başbakanlığı döneminde Kürt sorununa yönelik gösterdiği çabalar ve uygulamaya koyduğu projeler akıllardayken, Önder’in bu sorun için nasıl bir gayret ortaya koyduğu merak konusu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz