Ana SayfaTürkiyeCihangir İslam'dan AK Parti Grubu'na; Aramızdaki fark şu: Siz Machiavelli'yi takip ediyorsunuz...

Cihangir İslam’dan AK Parti Grubu’na; Aramızdaki fark şu: Siz Machiavelli’yi takip ediyorsunuz ben Medine Sözleşmesini

TBMM'deki 2021 Bütçe görüşmelerine Bağımsız İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Cihangir İslam'ın sözleri damga vurdu

TBMM’deki Bütçe görüşmeleri sırasında söz alan Bağımsız İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Nazır Cihangir İslam, sözleriyle görüşmelere damga vurdu.

Bütçe’nin adil olmadığının altını çizen İslam, “Siz bu bütçede dev şirketlerden, bankalardan, holdinglerden Kurumlar Vergisi olarak bütün topladığınız verginin yüzde 9,6’sını alıyorsunuz ama bütün dolaylı vergilerle yoksulun, açlık sınırının altında yaşayan insanlardan yüzde 63’ünü alıyorsunuz. İşte sırf bu gerekçeyle oyum ret olacak. Başka bir gerekçeye gerek var mı arkadaşlar?” ifadelerini kullandı.

Meclis’te gündeme gelen Anayasa Toplantısı’na değinen İslam, şu ifadeleri kullandı: “Nereye davet edilirsem, hangi istişareye davet edilirsem giderim. Niçin biliyor musunuz? Çünkü Hazreti Peygamber’in Medine’de uyguladığı yöntemi uygularım. Davet edildiğim her yere giderim. Kendi kimliğimle konuşurum ve bir toplumu birbirini ezmeden, birbirinin ayağına basmadan bir sözleşme üzerinden nasıl yaşanacağının projesi üzerinde çalışırım ama aramızdaki fark şu: Siz Machiavelli’yi takip ediyorsunuz ben Medine Sözleşmesini”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri