Ana SayfaTürkiyeCihangir İslam'dan ilk açıklama: Bugüne dek elimden geleni yapabilme gayreti içinde oldum;...

Cihangir İslam’dan ilk açıklama: Bugüne dek elimden geleni yapabilme gayreti içinde oldum; inşallah böyle devam edeceğim

İstanbul milletvekili Cihangir İslam, CHP'ye katılmasının ardından ilk kez konuştu

2018 Genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin Saadet Partisi’ne ayırdığı kontenjandan seçilerek TBMM’ye giren İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, bir yıldır bağımsız olarak sürdürdüğü görevinin ardından bugün CHP saflarına katıldı.

İslam, konuya ilişkin ilk açıklamasını kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptı. Cihangir İslam paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Siyasi hayatıma “Adalet Yürüyüşü”nde birbirimizi yakından tanıma fırsatı bulduğumuz ve kaynaştığımız Sayın @kilicdarogluk ve @herkesicinCHP ile devam etme kararı verdim. Gösterdikleri samimiyete ve teşvike teşekkür ediyor; Ülkemiz, CHP ve kendim için hayırlı olmasını diliyorum. Saadet Partisi ve Has Parti Kurucularındanım. 2018 seçimlerinde CHP listesindeki Saadet kontenjanından İstanbul Milletvekili seçildim. Görevime bir yıldır bağımsız olarak devam ediyordum. Bugüne dek elimden geleni yapabilme gayreti içinde oldum; İnşallah böyle devam edeceğim. Kararımı destekleyenlere teşekkür ediyorum. Eleştiri benim için çok değerlidir ve kıymetini bileni daha iyiye taşır. İster içeriden ister dışarıdan, bütün eleştirenlere içtenlikle teşekkürlerimi sunuyor; esirgememelerini diliyorum. Saldırılara ve saygısızlıklara bir sözüm yok.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri