Ana SayfaTürkiyeÇıldırdı! İktidar yancısı Fatih Altaylı'nın foyası ortaya çıktı

Çıldırdı! İktidar yancısı Fatih Altaylı’nın foyası ortaya çıktı

Fatih Altaylı dün bir köşe yazısı kaleme aldı. Yazısına yanlış bir bilgiyle 1-0 yenik başladı. Ahmet Davutoğlu’nun “Oyumuz yüzde 13” dediğini iddia etti. Davutoğlu böyle bir cümle hiçbir yerde sarf etmedi. Yazı konusu hakkında araştırmadan aklına estiği gibi yazılar yazan Fatih Altaylı’ya ilk itirazlar Cuma İçten, Ömer Ünal ve Feramuz Üstün gibi Davutoğlu’na en yakın isimlerden geldi.

İtirazlar gelince kontrolden çıkan Fatih Altaylı, “Siz benim yazımı nasıl sorgularsınız” dercesine önce Cuma İçten’e ardından da Feramuz Üstün’e hakaretler savurdu.

Fatih Altaylı kendisinin geçmişte Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ettiği hakaretleri hatırlatan AK Parti Diyarbakır eski milletvekili (Şu an Ahmet Davutoğlu ile birlikte hareket ediyor) Cuma İçten’in tweetine “Sana beyin yerine ne takmışlar merak ettim. Bu yazıdan anladığın bu ise kimin yalakası isen vah onun haline. Seni yanında adam diye dolaştıran siyasetçinin de aklına şaşayım.” şeklinde hakaretlerle karşılık verdi.

Feramuz Üstün de Levent Kırca’nın Fatih Altaylı’ya canlı yayında söylediği “Ömrünün sonuna kadar her devrin adamı yalaka bir gazeteci olarak kalacaksın” sözleri hatırlattı. Feramuz Üstün’e de laf yetiştirmekten geri kalmayan Altaylı, bozuk Türkçesi ve imla hatalarıyla da alay konusu oldu.

İçten’in cevabına terbiye ve nezaket sınırlarını aşarak yanıt veren Altaylı’ya sosyal medyada tepki yağdı.

İşte Altaylı’nın tepkilere neden olan tweet’i.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz