Ana SayfaTürkiyeÇin'in Meral Akşener-Mansur Yavaş küstahlığına Gelecek Partisi'nden çok sert tepkiler geldi: Türkiye'nin...

Çin’in Meral Akşener-Mansur Yavaş küstahlığına Gelecek Partisi’nden çok sert tepkiler geldi: Türkiye’nin sömürge valisi mi sandın kendini

Çin Büyükelçiliği’nin Meral Akşener ve Mansur Yavaş’ı hedef alan sözlerine Gelecek Partisi’nden tepkiler geldi. Ümit Yardım ve Sema Silkin'den arka arkaya açıklamalar geldi.

Çin Büyükelçiliği’nin Meral Akşener ve Mansur Yavaş’ı hedef alan sözlerine Gelecek Partisi’nden çok sert tepkiler geldi. Ümit Yardım ve Sema Silkin arka arkaya açıklamalarda bulundu.

Gelecek Partisi Dış İlişkiler Başkanı, aynı zamanda eski büyükelçi olan Ümit Yardım, Türkiye’nin iç politikasına müdahalesinin kabul edilemez olduğunu söyledi.

Çin Büyükelçiliği’nin küstahça sözlerini alıntılayarak bir açıklama yayınlayan Ümit Yardım, şu ifadeleri kullandı:

“Kaşgar/Aksu/Barın katliamının üzerinden 31 yıl geçti. Acısı asla unutulmayacaktır. Bu vesileyle ülkemizde misafir yabancı temsilciliklerin hangi statüde görev yaptıklarını, iç politikaya müdahale edemeyecekleri de diplomasinin temel ilkesi olarak hatırlamalarında yarar görüyoruz.”

Sema Silkin: Türkiye’nin sömürge valisi mi sandınız kendinizi

Çinli politikacıların tehdide varan mesajına çok sert tepki gösteren Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin, iktidar Doğu Türkistan’da yaptığınız zulümlere ses çıkarmıyor diye ülkemizi sahipsiz mi sandınız. Türkiye’nin sömürge valisi mi sandınız kendinizi de siyasileri tehdit ediyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Silkin, mesajında ayrıca “Türkiye’nin bakanlığıyla gerekeni yaparsın” diyerek de Türk Dışişleri’ne mesaj gönderdi.

Ne olmuştu?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Barın katliamı hakkında sosyal medyada paylaşımlarda bulundu. Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği de Akşener ve Yavaş’ın paylaşımlarını sert şekilde eleştiren bir mesaj yayınladı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri