Ana SayfaTürkiyeÇin'in hadsiz paylaşımına Gelecek Partisi'nden yanıt: Abdülhamid'e dizilerde elçi tokatlatmayı bırakıp, pervasızlık...

Çin’in hadsiz paylaşımına Gelecek Partisi’nden yanıt: Abdülhamid’e dizilerde elçi tokatlatmayı bırakıp, pervasızlık için gerekeni yapın!

Çin'in Meral Akşener ve Mansur Yavaş'ı hedef alan paylaşımlarına bir tepki de Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan'dan geldi

Akşener ve Yavaş’ın ‘Barın katliamı’ konulu sosyal medya paylaşımlarına yönelik Çin Büyükelçiliğinin resmi sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamada, “Çin tarafı karşılık verme hakkını saklı tutmaktadır” ifadelerine yer verilirmiş, siyasi parti ve sivili toplum temsilcilerinden de ardı ardına Çin’e tepkiler gelmişti.

Çin’in bu paylaşımına bir tepki de Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan’dan geldi.

Özcan, Twitter üzerinden iktidarı da gerekeni yapmaya davet etti.

Gelecek Partisi Sözcüsü, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Uygur Türklerinin katliam yıldönümünde Çin elçiliğinin racon kesmesine “yerli ve milli” iktidarımız ne diyor? En azından elçiyi bakanlığa çağıracak mısınız? Yoksa sineye mi çekeceksiniz? Abdülhamid’e dizilerde elçi tokatlatmayı bırakıp, önce bu pervasızlık için gerekeni yapın!!”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,698TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri