Ana SayfaTürkiyeCinsel organı bulanmayan Suriyeli kız yardım istedi!

Cinsel organı bulanmayan Suriyeli kız yardım istedi!

Adana’da yaşayan 17 yaşındaki Suriyeli kız, doğuştan erkek kromozomuna sahip. Kendini kadın olarak gören genç kız yetkililere yardım çığlığında bulundu. Cinsel organı olmayan Y.M, ameliyatla kadınlık organına sahip olmak istediğini belirtti.

Adana’da şok gerçek ortaya çıktı. Ailesiyle birlikte 6 yıl önce savaştan kaçıp Adana’ya yerleşen Y.M’nin  doğuştan kadınlık organı olmadığı öğrenildi. 17 yaşındaki genç kız “Artık dayanamıyorum, yardım edin” dedi. Y.M, yapılacak ameliyat sonrasında kadınlığına kavuşabileceğini ifade etti.

Adana’da, doğuştan cinsel organı bulunmayan, erkek kromozoma sahip olmasına rağmen kadın gibi görünen ve kendini kadın hisseden, idrar yolları da tıkalı olduğu için sondayla tuvalet ihtiyacını giderebilen Suriyeli Y.M. (17), ameliyat olmak istiyor.

6 KEZ OPERASYON GEÇİRDİ

Y.M., 2001 yılında Suriye’nin Halep kentinde dünyaya geldi. Suriye’de çocukken yapılan muayenesinde erkek kromozoma sahip olduğu, idrar deliğinin de kapalı olduğu tespit edildi. İdrar yollarının kapalı olması nedeniyle Suriye’de 6 kez operasyon geçiren Y.M., sonda yardımıyla idrarını yapmaya başladı. Y.M. ilerleyen yıllarda hormonsal olarak kız görünümüne sahip oldu ve ailesi ile çevresi ona F.M. olarak hitap etmeye başladı. Ülkedeki iç savaş nedeniyle tedavisi yarım kalan Y.M., 6 yıl önce ailesiyle birlikte Adana’ya gelerek Seyhan ilçesindeki Mirzaçelebi Mahallesi’ne yerleşti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,688TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz