Ana SayfaTürkiyeCNN Türk ekranlarında tarihi kapak! Bu utanç hepimize yeter

CNN Türk ekranlarında tarihi kapak! Bu utanç hepimize yeter

Elazığ depreminden beri bütün kanallarda ünlü profesörlür deprem hakkında bilgiler verirken en çok konuşulan isimlerden biri Prof. Dr. Gürol Seyitoğlu oldu.

Ankara Üniversitesi Jeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürol Seyitoğlu’nun CNN Türk canlı yayınındaki sarf ettiği “Bir an için gözünüzü kapatın, aklın ve bilimin egemen olduğu ülkede yaşadığınızı varsayın” şeklindeki sözler gündeme bomba gibi düştü.

Elazığ’daki 6.6 büyüklüğündeki depreme ilişkin CNN Türk sunucusunun, “Belediyelerimizin, vatandaşlarımızın üzerine düşen kısmını detaylandırır mısınız” sorusuna Seyitoğlu, “Bir an için gözünüzü kapatın, aklın ve bilimin egemen olduğu ülkede yaşadığınızı varsayın” diyerek yapılması gerekenleri sıraladı.

Seyitoğlu canlı yayında, “Burada yapılacak olan şey nedir? Bilimsel çalışmalarla, inşaat mühendisleri devreye girer. Yapısı stokunu incelerler, dolayısıyla kentsel dönüşümü hayata geçirmemiz gerekir. Burada evlerini yenileyecek vatandaşlara da finansal kolaylıklar sağlanır, bunun sonucunda da biz kentin dışından geçen bir faydan çok az etkilenmiş oluruz” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri