Ana SayfaTürkiyeCNN Türk'ten kravat diplomasisi

CNN Türk’ten kravat diplomasisi

Bir uluslararası ilişkiler uzmanı olan Furkan Kaya CNN Türk ekranlarında ilginç bir analize imza attı. Kaya, Moskova’daki Erdoğan-Putin görüşmesinde liderlerin kravat renklerini analiz ederek ilginç sonuçlara ulaştı.

İdlib’deki gelişmelerin ardından Putin-Erdoğan görüşmesi başladı. Yeditepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Öğretim Üyesi Dr. Furkan Kaya, canlı yayında liderlerin görüşmede taktıkları kravat renklerinin neyi ifade ettiğini yorumladı.

İdlib’de hain rejim saldırıları sonrası 34 şehit vermemizin ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile kritik bir görüşme gerçekleştiriyor. CNN Türk’te görüşmeyi değerlendiren Yeditepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Öğretim Üyesi Dr. Furkan Kaya, liderlerin görüşmede tercih ettikleri kravat renklerini, jest ve mimiklerini yorumladı.

Görüşmeyi değerlendiren Kaya, “Şimdi biliyorsunuz öncelikle diplomaside; kılık kıyafet, gülüşler, bakışlar hatta liderler salona girdikleri anda birbirleriyle olan temasları bir bütündür. Ekranda gördüğümüz kadarıyla Sayın Cumhurbaşkanı ile Sayın Putin arasında ılımlı bir rüzgar var” dedi.

Liderlerin kravat tercihini de değerlendiren Kaya, “Şimdi Sayın Cumhurbaşkanı lacivert, açık lacivert bir kravat takarak diplomasiden yana olduğunu, diplomatik bir çözüm bulabileceğini gösteriyor. Sayın Putin birazcık daha koyu bir renk kravat tercih etmiş. Yani Putin bu aşamada biraz sıkıntılı. Ama sanki Türkiye’nin diplomasi tarafına doğru kayacak gibi duruyor. Zaten doğru olan da bu” diye konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,690TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri