Ana SayfaTürkiyeÇok net Kanal İstanbul mesajı! İstanbul'u korumak vatanı korumaktır

Çok net Kanal İstanbul mesajı! İstanbul’u korumak vatanı korumaktır

Kırklareli kongresinde konuşan genel başkan Ahmet Davutoğlu, AK Parti hükümetinin ısrarını sürdürdüğü Kanal İstanbul hakkında "İstanbul'u korumak vatanı korumaktır" dedi.

Kırklareli kongresinde konuşan genel başkan Ahmet Davutoğlu, AK Parti hükümetinin ısrarını sürdürdüğü Kanal İstanbul hakkında “İstanbul’u korumak vatanı korumaktır” dedi.

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, Kanal İstanbul Projesi’ni yapan müteahhitlerin suç işlediğini belirterek “Devletle sözleşme yaptığınızı düşünmeyin sözleşme yaptığınız iktidar gittiğinde bu maliyet size ödetilir” dedi. Ayrıca Kanal İstanbul’un İstanbul ve Trakya için birçok konuda tehdit oluşturduğunu söyleyen Davutoğlu, “İstanbul’u korumak vatanı korumak gibidir” ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Kırklareli 1. Olağan İl Kongresi’nde konuştu. Davutoğlu burada yaptığı konuşmada çiftçinin ve esnafın yaşadığı maddi zorluğa, gündeme gelen ve siyaset arenasını ısıtan iddialara ve 26 Haziran’da ilk temelinin atılacağı açıklanan Kanal İstanbul Projesi’ne değindi.

Kanal İstanbul’un deprem, ekoloji, İstanbul ve Trakya’nın güvenliği açısından tehlikeli olduğunu dile getiren Davutoğlu, “Kanal İstanbul yapılırsa Edirne ve Kırklareli sınırı İstanbul’dan kopacak. İstanbul’u korumak vatanı korumak gibidir” dedi.

İhale eleştirkisi

Kanal İstanbul Projesi için ‘suç işliyorsunuz’ diye seslenen Davutoğlu, “Yapım ihalesi yapılmamış bir projeyi başlatmak suçtur. Maliyeti değişen yerde ihalenin değişmesi gerekir. Müteahhitlere sesleniyorum sakın ha devletle sözleşme yaptığınızı düşünmeyin sözleşme yaptığınız iktidar gittiğinde bu maliyet size ödetilir” ifadelerini kullandı.

Kanal İstanbul projesine ayrılacak kaynaklarla Ergene projesi, GAP, Konya Ovası projelerinin bitirileceğini söyleyen Davutoğlu bu duruma sert tepki göstererek “Ama onların niyeti vatanı ihya etmek değil kendi ceplerini abad etmek” diye konuştu.

Mafyanın varlığını kabul ettiler

Davutoğlu, Kırklareli sokaklarında dolaştığını ve bu şehrin istiklalin ve onurun ne demek olduğunu iyi bilen illerden olduğunu belirterek “Son gördüklerimiz ve yaşadıklarımız milletimizin, devlete, hukuka, insana, siyasetçiye olan güveni sarsmış” dedi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar hakkındaki iddialarına yönelik konuşan Davutoğlu, Ağar’ın Bodrum’daki Marina hakkındaki sözlerine değindi. Davutoğlu “Bir suçlama karşısında eski içişleri bakanı marinaya ben çökmeseydim mafya çökecekti diyor. Mafyanın varlığını kabul ediyor” diyerek tepki gösterdi.

Siyasi ahlak yasası

Davutoğlu siyasi ahlak yasası istediklerini belirterek bu talebin reddedildiğini dile getirdi. Siyasetin rant alanı olmaması için siyasete giren herkesin mal beyanında bulunmasını siyasetten çıkarken de bu kişilerin yine mal beyanını deklare etmelerini istediğini belirten Davutoğlu, “İmar rantından kimse zengin olmasın dedik” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri