Ana SayfaTürkiyeÇok şaşıracaksınız! İşte Paramount Otel'in yeni sahibi

Çok şaşıracaksınız! İşte Paramount Otel’in yeni sahibi

Paramount Otel yeni sahibi kim sorusu için ortaya atılan iddia gündeme bomba gibi düştü. Paramount Otel ve Kazım Albayrak hakkındaki iddialar medyada geniş yer buldu.

Paramount Otel yeni sahibi kim sorusu için ortaya atılan iddia gündeme bomba gibi düştü. Paramount Otel ve Kazım Albayrak hakkındaki iddialar odatv adlı internet sitesinde de geniş şekilde yer aldı.

Hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker, yayımladığı videolarda, Bodrum’da lüks otellerde tatil yapan isimlerle ilgili iddialarda bulunmuştu. Peker, iddiaların arasında en çok konuşulanlardan biri olan Paramount Otel’e, kara para aklama suçundan hakkında tutuklama kararı bulunan ve yurt dışına kaçan Sezgin Baran Korkmaz tarafından el konulduğunu ileri sürmüştü.

Yeni sahibi Kazım Albayrak mı?

Gazeteci Seher Yaşayacak, Paramount Otel’in işletmesinin bakanlık onayı ile Kazım Albayrak’a geçtiğini öne sürdü. Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarda, otelin 2 Mart tarihinde el değiştirdiğini belirten Seher Sultan, Be Premium Oteli işleten Free Petrol Ürünleri’nin Paramount Otel işletmesini aldığını iddia etti.

İşte Paramount Otel hakkındaki o açıklamaları

“Paramount Otel’in yeni işletmecisi hakkında en doğru bilgiyi vermek için uzun zamandır araştırma yapıyordum. 2 Mart 2021 itibariyle Be Premium Otel’i işleten şirket. Free Petrol Ürünleri. Bu şirketi hiç duymadınız ama sahibini tanıyorsunuz. Kazım Albayrak.

Yenişafak Gazetesi’ni bünyesinde bulunduran Albayrak Yayın Holding AŞ’nin hissedarı Kazım Albayrak. 7 Eylül 2020’de Gaziosmanpaşa’da Platform Turizm’e ait adreste Free Petrol Ürünleri LTD. ŞTİ’yi kuruyor. 2 Mart 2021’de Bodrum Şube’de Paramount Otel’in adresine şube açıyor.

Free Petrol Ürünleri, Orman Bakanlığı’na oteli işletmek için izin başvurusunda bulunuyor. Hadi gelin en başa saralım. Biz Paramount Oteli en son Şaban Kayıkçı’nın şirketi Duja Be Premium olarak biliyorduk. Şaban Kayıkçı bir açıklama yaparak, Oteli 1 Şubat 2021’de kira sözleşmesinin artık kendilerinde olmadığını belirtti. Resmi belgelere bakarak yeni şirketi bulabilirsiniz dedi. Bende uzun uğraşlar sonucu Free Petrol Ürünleri şirketine ve Bakanlık’tan onay için başvuru iznine kadar ulaştım.

Bir kavram karmaşasına izin vermemek için Paramount Otel’in devlet arazisini 49 yıllığına kiralayan şirket ayrı. Oteli işletmek için kurulan şirket ayrı. Özetlersem devletin kiracısının kiracısı oluyor.

Bakanlık tabii ki oteli işletecek şirkete de izin vermek için başvurulacak en yetkili merciidir.

Kazım Albayrak’ın şirketi Free Petrol Ürünleri, Gaziosmanpaşa adresinde. Şirketin 485 bin TL’lik hisse payı Kazım Albayrak’a, 15 bin TL’lik hisse payı ise Osman Tellioğlu’na ait.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü 24 Mart 2021’de bir inceleme raporu hazırlayarak Bakanlık’a onaya gönderiyor.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri