Ana SayfaMagazinCoşkun Sabah kimdir? Coşkun Sabah aslen nereli, kaç yaşında? Coşkun Sabah şarkıları

Coşkun Sabah kimdir? Coşkun Sabah aslen nereli, kaç yaşında? Coşkun Sabah şarkıları

Coşkun Sabah kimdir? Coşkun Sabah her hafta pazartesi günleri Kanal D’de ekrana gelen Şarkılar Bizi Söyler programına konuk oluyor. Coşkun Sabah şarkılarının söyleneceği programda eğlenceli anlar yaşanıyor. Peki, Coşkun Sabah aslen nereli, kaç yaşında? Coşkun Sabah şarkıları…

Coşkun Sabah kimdir?

Coşkun Sabah, 16 Ekim 1952 tarihinde Diyarbakır’da Süryani bir ailenin ikinci oğlu olarak doğmuştur. Annesinin adı Roza, babasının adı Tekin’dir. Gülben Ergen’in de aranjörlüğünü yapan Taşkın Sabah kardeşi, keman ve ud sanatçısı olan Bülent Sabah ise abisidir. Çocukluğu Diyarbakır’da geçmiştir. Müziğe 9 yaşında babasına ait olan cümbüşü kendi kendine öğrenmesiyle başladı. Coşkun Sabah ilk okulu Diyarbakır’da lise eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır.

Çok sayıda hit olmuş bestesi vardır ve 1980’li yılların sonu 1990’lı yılların başında büyük bir çıkış yakalamış olup Tsm-Pop ve Fantezi müzik arasında, kendisinin “Coşkun Sabah tarzı” olarak adlandırdığı bir tarzda müzik yapmıştır. Son yılların önemli ud virtüözlerindendir. Coşkun Sabah’ın seksen kadar bestesi olup, bunlardan en az yirmi tanesi birçok sanatçı tarafından seslendirilmiş ve “hit” olmuştur. Bestelerinin büyük çoğunluğunda söz yazarı olarak Ahmet Selçuk İlkan, İlkan San, Ali Tekintüre, Aşkın Tuna gibi söz yazarlarının imzası olmakla birlikte kendisinin sözlerini yazdığı yirmi bestesi vardır.

Coşkun Sabah, 1997 yılında eski manken 1995 Türkiye 2. Güzeli Ceyda Okay ile evlendi, çiftin Roza ve Helen adını verdikleri iki kızlarının olduğu evlilik 2017 yılında sonlandı.

Coşkun Sabah şarkıları

Coşkun Sabah’ın Yalan Yıllar, Hatıram Olsun, Alıştım Sana, Ayrılmayalım, Benimsin, Şahika, Gönlümün Kıymetlisi, Gelmez O Günler, Beni Unutma, Sevda, Baharı Bekleyen Kumrular, Son Buluşmamız, Sen Bambaşkasın, İsyanlardayım, Tahta Masa ve Kuşlar Getirir Sesini Bana gibi birçok hit şarkısı vardır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri