Ana SayfaTürkiyeÇözülme mi doku uyuşmazlığı mı? DEVA'da üst düzey istifa

Çözülme mi doku uyuşmazlığı mı? DEVA’da üst düzey istifa

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Rıza Babaoğlan, 12 Nisan'da kabul edilmeyen istifa mektubunu yineledi. Babaoğlan DEVA'dan istifa ettiğini duyurdu.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Rıza Babaoğlan, 12 Nisan’da kabul edilmeyen istifa mektubunu yineledi. Babaoğlan DEVA’dan istifa ettiğini duyurdu.

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi kurucu üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı Ali Rıza Babaoğlan partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Babaoğlan neden istifa etti?

Ali Rıza Babaoğlan, istifasını yazılı açıklama ile duyurdu. Babaoğlan, ilişkin yaptığı açıklamada, “12 Nisan 2021 tarihinde DEVA Partisi Genel Başkanı Sayın Ali Babacan’a sunmuş olduğum ve kabul edilmeyen istifa mektubumda belirttiğim hususların hala devam ettiğini gözlemlediğim için 19 Temmuz 2021 tarihi itibariyle DEVA Partisi’nde aktif olarak devam eden Genel Başkan Yardımcılığı, Genel Merkez Yönetim Kurulu ve Kurucu Üyelik görevlerimden istifa ettiğimi tüm kamuoyu ile paylaşmak isterim” dedi.

Babaoğlan, DEVA’nın kuruluşunda görev almıştı. Partide Hakla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı görevini yürüten Babaoğlan’ın Nisan ayında istifa ettiği ancak bunun Genel Başkan Ali Babacan tarafından kabul edilmediği belirtilmişti.

Daha önce de DEVA Partisi’nin Kayseri İl Başkanı Begüm Başmısırlı, Prof. Dr. Arzu Kılıçlar ve Nevim Bilici istifa etmişti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri