Ana SayfaTürkiyeCübbeli Ahmet'ten itiraflar: Devlette yapılanmış bazı tarikatlar var. Bazıları Rusya ile bağlantılı

Cübbeli Ahmet’ten itiraflar: Devlette yapılanmış bazı tarikatlar var. Bazıları Rusya ile bağlantılı

Cübbeli Ahmet CNN Türk canlı yayınında tartışma yaratan ifadeler kullandı. Cübbeli Ahmet "Devlette yapılanmış bazı tarikatlar var" dedi.

Cübbeli Ahmet CNN Türk canlı yayınında tartışma yaratan ifadeler kullandı. Cübbeli Ahmet “Devlette yapılanmış bazı tarikatlar var” dedi.

“Cübbeli Ahmet Hoca”‘ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, CNNTürk’te katıldığı programda devlet içinde yapılanma hevesi olan, milletvekilliği veya bakanlık çapında devletten isteklerde bulunan tarikat veya cemaatlerin olduğunu söyledi. 

Kendisinin de çatacağı cemaati seçmeye çalıştığını söyleyen Ahmet Mahmut Ünlü, “Telefon geliyor, onun orada adamı var. Bunun burada adamı var” dedi. 

Rusya ile bağlantılı tarikatlar var

Bu cemaat ve tarikatlar arasında dış güçlerle bağlantılı olanların da bulunduğunu söyleyen Ünlü, “Bu cemaatlerden, mutlaka devletin istihbaratının bildiği, dış güçlerden emir alan ve görüşen Rusya, Almanya ekolleri var” dedi. Bazı tarikat veya cemaatlerin karakoldan Yargıtay’a kadar birbirini tanıyan silsilesi olduğunu söyleyen Ünlü, “Bunu ben biliyorum, istihbarat bilmiyor mu?” diye konuştu. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,705TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri