Ana SayfaTürkiyeCuma İçten: Bizim muhatabımız Öcalan ile akraba olanlar değil! Tek muhatap milletimizdir

Cuma İçten: Bizim muhatabımız Öcalan ile akraba olanlar değil! Tek muhatap milletimizdir

Gelecek Partisi Politika İzleme Kurulu Gençlik ve Spor Politikaları Başkanı İçten, “Gelecek Partisi’nde PKK ile ilintili olan insanlar var” diyen MHP lideri Devlet Bahçeli’ye tepki gösterdi.

İşte Cuma İçten’in Medya Notu’na yaptığı o açıklama…

Sayın Bahçelinin açıklamasını üzüntü ile öğrendim, 

Cumhur ittifakı kurulduğu günde beri gerek Ak Parti’de gerek MHP’de eksen kayması oldu. Bu durum kamuoyu tarafından net görülmektedir. Bahçeli’nin bugün bizim için sarf ettiği cümlelerin çok daha radikallerini Sayın Cumhurbaşkanı ve Ak Parti için kullanmıştır. Dün terörist dedikleri ile bugün ortaklık yapmaktadır.  Bunun YouTube’da ve Google’da binlerce örneği vardır. Sayın Bahçeli kendisi gibi sabah başka akşam başka düşünenler ile ittifakta bir beis görmeyebilir ancak kamuoyunun gözü önünde cereyan eden bu çelişkilerin notlarını seçmen geçmişte verdiği gibi tekrar vereceğine inancım tamdır. 

Cuma İçten: Bahçeli’nin bilgisi ve onayı olmadan cumhur ittifakının Osman Öcalan’ı TRT’ye çıkarması mümkün mü?

Terörist başının cumhur ittifakını desteklediği HDP’ye yolladığı o mektubu dün gibi hatırlıyoruz. Terörist başının bu mektubu yollamasına ortak olan Bahçeli’nin açıklaması ise dün gibi milletin hafızasındadır. Mektuba acaba MHP tabanı ve ülkücüler nasıl bakıyor? Sayın Bahçeli, AK Parti ile ittifak öncesinde de Sayın Cumhurbaşkanına bize sarf ettiği cümleleri kullanmıştı. Sayın Cumhurbaşkanını ve Ak Parti’yi vatana ihanetten yargılayacağını, ülkeyi böldüklerini ifade etmiş ve ağza alınmayacak hakaretler savurmuştur. Bahçeli’nin bilgisi ve onayı olmadan cumhur ittifakının Osman Öcalan’ı TRT’ye çıkarması mümkün mü ? MHP cumhur ittifakının ortağı ve teröristler TRT’de cumhur ittifakını destekleyici açıklamalarda bulunuyor. Vay ki ne vay. 

Bugün karşımızda kendileri gibi düşünmeyen herkesi terörist veya PKK’lı ya da FETÖ’cü ilan eden bir cumhur ittifakı var. Gelecek Partisi, cumhur ittifakının tüm engellemelerine, iftiralarına rağmen ülkesine hizmet etmeye devam ediyor. Sayın Bahçeli’nin “Hükümeti biz yönetiyoruz”, “Bize teslim oldular”, “Biz ne dersek o olur” diyen Doğu Perinçek’i muhatap almayıp bizlere iftira atması kabul edilemez. 

Kuruluşundan bugüne Doğu ve Güneydoğu’da seçmeninden oy alamayan, belediyeleri olmayan bir anlayışın PKK ile mücadelede bizleri eleştirmeye hakkı yoktur. 

İçten: PKK Bahçeli’yi değil bizi tehdit olarak algılıyor

PKK’nın ve terör örgütlerinin listesinde MHP’liler değil bölgede Kürt kimliği ile siyaset yapan bizim gibi siyasiler var. Terör örgütleri Bahçeli gibilerini muhatap dahi almaz ve onları tehdit olarak görmez. PKK bizim gibilerini tehdit olarak görmektedir. Nasıl bir mantıkla bizleri PKK’lı olmakla itham edebiliyor. Biz bölgede ay yıldızlı bayrağı 2 bin 200 rakımda dalgalandırırken kendileri Öcalan’ın mektup yazmasına, terörist kardeşinin de TRT’de ahkam kesmesine nasıl izin veriyor. 

Terörist Öcalan’ın mektuplarını Diyarbakır’da okutanlarla, Habur’da devletin savcısını hakimini teröristlerin ayaklarına götürenlerle, bölgede KCK’nın ve PKK’nın yargılama çadırları kurulduğunda izleyenlerle, YPG liderini Ankara’da ağırlayanlarla ortaklık yapan MHP’nin, Öcalan’ı neden asmadığını sorgulaması gerekirken, ‘Ak Parti ile sorunumuzu rafa  kaldırdık’ diyenlerin, Öcalan’a 18 yıldır hapiste statü verenlerle, çözüm sürecinin mimarlarıyla ortaklıkları tarihe bir not olarak düşmüştür. 

Dün siyaset seviyesini düşürerek hakaret ve küfrettikleriyle ortaklık yapanların, yeni kurulan ve geçmişleri temiz, terör ile ilgili bir davaları olmayan, tek derdi ülkesine hizmet olanları, kendi seviyelerine çekerek siyaset yapmalarına müsaade etmeyeceğiz. 

Bizim muhatabımız Öcalan ile akraba olanlar değildir, tek muhatap milletimizdir. Biz değerlerimiz çerçevesinde ve hukuk içerisinde her görüşe saygı duyarak siyaset üretme arzusundayız. Takdir milletimizindir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri