Ana SayfaTürkiyeCuma İçten yazdı: Ağam Bizimle Eğleni!

Cuma İçten yazdı: Ağam Bizimle Eğleni!

Gelecek Partisi Genel Başkan Danışmanı Cuma İçten, Gelecekten Haber adlı internet sitesinde kaleme aldığı yazıyla son günlerde gündemin en üst sıralarında yer alan Boğaziçi Üniversitesi olaylarını değerlendirdi

Gelecek Partisi Genel Başkan Danışmanı Cuma İçten, Ağam Bizimle Eğleni başlığıyla kaleme aldığı yazısında Boğaziçi meselesine dair çarpıcı tespitlerde bulundu.

İktidarın ‘hem aç bırak hem de hesap sor’ politikası izlediğine işaret eden İçten, “kimin terörist olup olmadığına siyasi parti Genel Başkanları mı? yoksa bağımsız adalet kurumumu karar verir?” diye sordu.

İşte Cuma İçten’in kaleme aldığı yazının tamamı

Ağam Bizimle Eğleni!

Önümüzdeki seçimlerde ülkeyi kimlerin yöneteceğine; 18-30 yaş arası yaklaşık 20 milyon genç karar verecek. İktidarın gündeminde olmayan bu gençler geleceğe umutsuz bir şekilde bakmaktadırlar. Üç yüz bin öğrenci öğrenim kredisini ödeyemediği için İCRAYA verildi ve ellerinden cep telefonları, kırık dökük bilgisayarları, annelerinin babalarının göz yaşları içerisinde icra yolu ile alındı. Yaklaşık 5 milyon gencimizde bu öğrenim kredilerini iş bulamadıkları için ödeyememektedirler.

Bunlara iş bulması gereken kim?
İşsizlikten sorumlu olması gereken 19 yıldır iktidarı yönetenler mi yoksa öğrenciler mi?

Hem aç bırak hem de hesap sor!
Kendileri gibi düşünmeyen yaşamayan siyasi eğilimi aynı olmayan herkes terörist ya da hain,
Gençler Terörist!
Siyasetçiler Terörist!
Çiftçiler Terörist!
Kayyuma karşı olanlar terörist!
Ekonomik kriz var diyen Terörist!
Pazarcılar terörist!
Öğretim görevlileri terörist!
Yarın daha kimler terörist ilan edilecek hep birlikte göreceğiz.
Kimin Terörist olup olmadığına siyasi parti Genel Başkanları mı? yoksa bağımsız ADELET kurumumu karar verir?

Mahkeme kararına göre Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri terörist değilmiş, ama sözde siyaset yapanlara göre terörist! Peki şimdi ne olacak?
Terörist olmayan birine terörist demek acaba suç mu?

Sahi 2019 yılında iktidar mensupları son girdikleri seçimlerde büyükşehirleri kaybetmiş ve akabinde ‘’OYLAR ÇALINDI’’ demiş ve soruşturma başlatmıştı. 19 yıldır iktidarda olan tüm kurum müdürlerini atayan irade muhalefetten şikayetçiydi ya!
Nerede çalanlar?
Hırsızı bulamayanlar arsızlıkları nasıl örtmeye çalışmaktan bahsetmektedir?
Peki ne oldu bu soruşturma sonucu?
Ben söyleyeyim hırsız yok, ceza alan yok, her şey gibi iktidar bunu da halka unutturdu.

Seçimle gelen seçimle gider. . .

Ne seçimle gelen millete kafa tutup kenara itebilir, ne de seçenler hukuk dışına çıkıp toplum huzurunu ve refahını bozabilir.

Kimin ne derdi varsa, seçimlere şimdiden çalışsın, hukuk dışına çıkmadan propagandasını yapsın ve sandıkta hesabını sorsun. Seçimle yenilenlerde milleti hırsızlıkla suçlamasınlar ya da varsa bir hırsız adaletin karşısına çıkarsınlar.

19 yıl sonra ülkemizin geldiği nokta, 30 yıl öncesi oldu.

19 yıldır iktidar ülkeyi yönetiyor ve en güçlü olduğu zamanlarda bile yeni bir Anayasa yapmak istemediler!
Anayasa mahkemesinin kararlarını, hukuku, Avrupa insan hakları mahkemelerinin kararlarını tanımayan bir iktidar, yeni anayasa yapmaktan bahsediyor!

Ağam benimle eğleni!

Şimdi nerden çıktı bu?
E günaydın adama sormazlar mı 19 yıldır Anayasayı yamalı bohça haline getirdin de ne oldu? Hangi sorunu çözebildin, dün verdiğin hakları bugün almadın mı ?
Şimdiye kadar neredeydin?

Mesele gündemi değiştirmek öyle mi?
Yoksa %0,1 oy alan vatan partisi ve ak parti üzerinde vesayet kuran MHP ile mi yeni bir anayasa yapacaksınız! Hadi hayırlısı olsun.

Yoksa “bak yapmak istedim ama destek vermediler” deyip bunun üzerinden oy mu devşireceksiniz?
Sizi gidi sizi!
Bellimi olur belki Kürt hakları, inanç özgürlükleri, temel hak ve hürriyetler koalisyon iktidarı tarafından anayasa güvence altına alınır hadi bakalım göreceğiz nede olsa son süreçteyiz bundan sonrası yok.

Atama ile makamlara oturanlar Özgür iradeler ile asla karar veremezler.

Bir Üniversitede öğretim görevlileri, öğrenciler ve milyonlarca insan sizi istemeyecek, buna rağmen siz hala o makamda kalmakta ısrar edeceksiniz!
Nasıl bir akademisyen bunu kabul edebilir ki? Hadi kabul etti diyelim, Nasıl insanlara üniversiteye ve bilime faydası olacak?
Hadi istifa etmeye karar verse istifa edebilecek mi?

Merkez bankasında milletin parası olan 130 milyar dolar kayıp soran yok!
İhaleler 5 şirkete pas ediliyor, bunlara 10 liralık işler yüz liraya veriliyor,
Beytülmal bunlara çalışıyor ses yok!
Uygur Türkleri katlediliyor ses yok!
Birleri çıkıp hala ümmet Allah kitap vs. diyor iktidara bu yüzden destek olmaktan bahsedip kendini kandırıyor. Öyle ya kendi mahallesinden çıkan birini ret etmek zor geliyor nefsine.

Yada neden ses versinler ki!
Kimi sahip olduğu varlıklarını iktidara borçlu,
Kimi hayalinde dahi göremeyeceği makama şana şöhrete kavuştu.
Kimi tüm sosyal hayatını o mahalledekiler ile oluşturmuş.
Kimi yukarıda neler olup bittiğinden haberdar değil ve öyle bir gündemi yok EKMEK derdinde olduğu içinde umursamaz tavırda.
Kimisi içinde fark etmez, biri gelir biri gider her gelen ona gelir her devrin adamı ne de olsa.

Boğaziçi Üniversitesi’nde rektör atamasına itiraz eden ve terörist ilan edilen bu çocukların yaşı 19, Ak Parti 19 yıldır ülkeyi ve üniversiteleri yönetiyor ve rektörleri 19 yıldır kendisi atıyor ise; Ak Partinin, büyüttüğü yetiştirdiği bu çocuklar ne ara terörist oldu! bunları kim terörist etti hadi etti kim bunlara izin verdi ?
Eğer öyleyse suçlu kim?
Bugüne kadar atanan rektörler kimlerdi?
Milletvekilleri, il ilçe başkanları, eski siyasiler eş dost akraba gelinler damatlar değil miydi ?
Peki bu atanan rektörler 19 yıldır yeni bir nesil yetiştirebildiler mi ? hangi bilimsel çalışmalara imza attılar? Peki neden bu ısrar ?
Atama olan üniversitede hemen akabinde Türkiye’nin ihtiyacı olmadığı halde yeni fakülteler açılıyor demek ki neymiş mesele REKTÖR değilmiş.

Sokaklarda kargaşanın olması kime yarıyor? İktidara? Muhalefete?
Kimler sokaklarda polis ve asker ile karşı karşıya kalmak ister ?

19 yılda Ak Parti tarafından atanan kaç rektör TERÖRÖ ÖRGÜTÜ üyesi çıktı? 19 yıl önce üniversiteyi bitirenler şu an rektör oluyor ise, 19 yıl önce 7 yaşında olan biri şimdilerde 26 yaşında ve en fazla ülkede olanlardan onlar rahatsızlık duyuyor ise sizce kim hatalı ?

Neden rektörlerin akademik unvana sahip diğer hocalar tarafından seçilmesini sağlamıyoruz? Korkumuz nedir? Yeni anayasada bu durumun tanımı ne olacak ? Kime göre kimler benden, kime göre kimler senden, hangisi bir diğerinden çok farklı ki ? bakın yaşamlarına gizli özel hayatlarına bakmayın siz öyle şekle şemaile Ağa nasıl istiyorsa herkes öyle görünmeye çalışıyor.

Öğrencilerin yıllarca çalışıp sınavla alındığı üniversitelere; Rektörler bir kişinin İki dudağı arasında hiçbir sınava tabi tutulmadan, eş dost akraba partili ve torpil ile atama yoluyla geliyor, işte iktidarın demokrasi anlayışı bu.

Öyle tabi neden sorgulayan analiz eden bir nesil olsun ki…
İktidara göre öyle bir nesil olsun ki; Ülkemde temel ihtiyaç maddelerinin fahiş artışlarını, marketlere ve bakkallara bağlayan, Sayın Cumhurbaşkanının bu market sahiplerini aradığında fiyatların düşüreceğine böylelikle enflasyonun düşeceğine ciddi ciddi inananlar olsun.

Mesele sadece REKTÖR atamaları değil. Ülkemizin buna benzer binlerce sorunu var, seçmen iradesi askıya alınmış, belediyelere kayyumlar atanmış, seçilmişler içerde atanmışlar makamlarda, hukuk ayaklar altında MİLLET AÇ PER PERİŞAN hepimizin ortak tek talebi ERKEN SEÇİM ama oralı olan yok.

21. Yüz yıldayız ne badireler atlattık hep birlikte, geldiğimiz noktaya bakın!
Hala atanmışların seçilmişlerden üstün tutan, bunu hak gören bir anlayış var!
İşte iktidarın 19 yıldır millete öğrettiği gerçek bu! Bunu tartışıyor olmak, mukayese etmek bile cehaletin ta kendisi.

İktidar üniversite içinden birini atamış olsaydı bunlar olmayacaktı dolaysı ile analiz eden sorgulayan bir akıl tüm bu gerçekleri görür ve bu olanların sorumlusu olarak da iktidarı görürdü, elbette tüm üniversitelerde rektörü o üniversitedeki hocalar belirlemelidir. Düne kadar seçilenlerin içinden birine görev verilirken bu yasayı değiştirip istediğini istediği üniversiteye rektör atayan bir demokrasi ülkesine evirildik.

2000 yıllarında önce hak ve özgürlüklere baş kaldırarak İstanbul / Beyazıt meydanında birlikte polisler ile köşe kapmaca oynadığımız, şimdilerde altın varaklı odalarda, alnını secdeye vurup, purolar yakarak özgürlük ve demokrasi adalet isteyenlerin, kafasına cop vurulması emrini verenlere selam olmasın.

Aydınlık GELECEK dileklerimle

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,698TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri