Ana SayfaTürkiyeCuma İçten yazdı: Esnaf ekmek derdinde, iktidar lale devrinde

Cuma İçten yazdı: Esnaf ekmek derdinde, iktidar lale devrinde

İçten, çarpıcı bir yazı kaleme aldı.

Gelecek Partisi Kurucularından Cuma İçten, kaleme aldığı yazı ile büyük ses getirdi.

Milletin aç ve perişan olduğunu, işsizliğin Cumhuriyet tarihinin en yüksek düzeyinde seyrettiğini hatırlatan İçten, “Tüm bunlar yaşanırken bir eli balda, bir eli yağda olanlar koruma orduları ve lüks araçları ile makamlarda millete sahte diploma ile ahkam kesenleri de unutmamak gerekir” dedi.

İçten’in Gelecektenhaber.com sitesi için kaleme aldığı “Vur patlasın çal oynasın” başlıklı yazısı şu şekilde:

Milletimiz aç ve perişan,

İşsizlik Cumhuriyet tarihinin en yüksek düzeyinde…

Birçok esnafın iş yerleri kapalı

Son beş yılda iflas eden iş yeri sayısı 700 bini geçti.

Milyonlarca çalışan yarın ile ilgili bir umudu yok!

Eğitim bursunu ödeyemeyen 5 milyon Üniversiteli gençlerden 300 binine icra takibi başlatıldı ve sırada milyonlarca genç var.

İcra takibi başlayan dosya sayısı 26 milyon…

Merkez bankası döviz rezervi eridi gitti, dolar ve altın cumhuriyet tarihinden bugüne en hızlı yükseliş döneminde, tarım ürünleri ithal ediliyor, vatandaşın mutfağında hissedilen enflasyon oranı %50 gemi su aldı ve hızla batıyor.

İntihar vakalarında nüfus orantısı yapıldığında Dünya genelinde en önde olan ülkeler arasına girmiş bulunuyoruz.

Virüs ile mücadelede en fazla etkilenen ülkeler arasında Dünya üçüncüsü olduk.

Virüsten dolayı bir yıl içinde resmi rakamlara göre vefat eden insanlarımızın sayısı 18.000 gayri resmi ise bunu en az 5 katı deniliyor…

Terör belası bitti mi ki? Her ay şehit cenazelerimiz geliyor…

A haber veya iktidar medyasından ülkedeki gelişmeleri izleyenler psikolojik olarak çok iyi durumda oldukları kesin. Hatta bazen ülkenin gerçekliğinden bunalanlar psikolojik rahatlık için bu TV kanallarını izleyerek kendilerini rehabilite etmeye çalışmaktadırlar. Ekonomik olarakta A haberden (hayalde) dolar alıp, Fox TV’de satanlar ciddi anlamda kur farkından para kazandıklarını düşünerek mutlu olmayı seçen bir kesimin olduğuna şahit oldum.

İşin şakası bir yana, artık tüm bunları görmeyen HİPNOZ olmuş lakin devletin tüm gücünü elinde tutan azınlıktaki bir kesime göre, aynı ülkede yaşadıklarına inanmakta zorluk çeken bir çoğunluk her geçen gün artmaktadır.

Her evde, her gönülde ATEŞ var!

Bizler kan ağlar ve yas tutarken,

Peki iktidar?

Bunun sorumlusu olan iktidar ve yöneticileri ne yapıyor?

Bakanlar, iktidar milletvekilleri, Cumhurbaşkanı baş danışmanları, makamlar. . . makamlar. . . ne yapıyor?

Saray;

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi onuruna verdiği yemeğin görüntülerindeki eğlenceli durum, Millete verilen İBAN numarasında toplanan paraların akabinde boş sıralara SARAY sanatçılarının verdiği konserlere harcanması, yurt dışı programlarına 6 özel uçak ile seyahatlerin yapılması, Sarayın 16 özel uçağa sahip olması, yeni makam araçların lüks araç tahsisinin 268 olması, Günlük saraya harcanan 10 milyon rakamının Sayıştay raporlarına yansıması, 1.150 odalı saray dışında doğuda bir batıda bir olmak üzere 300 ve 150 odalı iki sarayda yapılması vs. vs…

Bakanlıklar;

Spor bakanı eğitim kredilerinden dolayı üniversiteden mezun olmuş ve iş bulamayan gençleri icraya veriyor!

Sağlık bakanının yakınları sağlık ihalelerine girmesi, hisselerini devrettiği hastaneler ile yapılan pozitif ayrımcılıklarda bulunuyor!

Turizm bakanı ayrıldığı eski şirketine arsa tahsis ediyor!

Eğitim bakanı uzaktan eğitimi öğrencilerin internet bağlantısı ve bilgisayarı olmadan yapıyor!

Adalet bakanı Reform derken insan halk ve özgürlükleri çiğniyor. Eli kalem tutanlar düşünürler ve yazarlar yorum yapanlar içeride, mafya dışarda!

Ulaştırma bakanlığı ise Yolları köprüleri tünelleri rayları beş firmaya davet usulü vermeye devam ediyor!

Tarım bakanı, Sanayi bakanı, Ekonomi bakanını yazsak buraya sığar mı ?

Dış işleri bakanı dış ülkelerdeki tüm itibarımız yerle bir etmiş durumda!

S 400, F35 vs. hepsi bir hikaye oldu ses seda yok vs.

Milletvekilleri;

İktidar vekilleri ise, TBMM’de okuyamadıkları ve takip edemedikleri Cumhurbaşkanlığı sarayından gelen hazır taslakları onaylamakla meşguller hem okusalar ne olur ki? Herkes ya ya İstikbal peşinde değil mi?

Gemi batıyor ve bunu en iyi gören onlar olduğundan herkes KÖRLERİ SAĞIRLARI oynamaya itina ile devam ediyorlar, birkaç vekil dışında olanları gündeme taşıyan ve savunan var mı?

Gündeme gelenlerde “çıplak arama yok” diyerek kadınlara hitap den Ak Partili kadın milletvekili!

Kötü giden ekonomiyi savunurken “Kuru ekmek yiyorsa aç değildir” diyen Ak Partili milletvekili!

Asgari ücret ile ilgili yorum yaparken “Asgari ücretli çalışan kişi 5 kişilik ailesine günde 3 öğün simit yedirse, ayda cebine 1120 lira para kalır, iyi değil mi?” diyen Ak Partili milletvekili!

Tüm bunlar yaşanırken “Bir eli balda, Bir eli Yağda olanlar” koruma orduları ve lüks araçları ile makamlarda millete sahte diploma ile ahkam kesenleri de unutmamak gerekir.

Yani azizim “Vur patlasın Çal oynasın” çaktırma kanka deyip pişkince millet ile alay edilmesi bir yana, “LALE DEVRİNDE” olduğumuzu inanarak yalılarda puroları yakanlar bir yana.

Biliyorsunuz, ülkemizin her yerine Millet bahçeleri yapıldı sizce tüm bu millet bahçelerinin bize maiyeti ne kadar? Çevre Bakanı Murat Kurum, ‘’278 millet bahçesinin yatırım değerinin 16 milyar lira ‘’ olduğunu söyledi. Bu tutar 7 bakanlığın 2021 yılı bütçesinden büyük.

Esnafım ekmek derdinde İktidar LALE devrinde.

Elazığ depreminden dolayı hala mağduriyeti devam edenlere SELAM olsun…

Aydınlık bir GELECEK dileklerimle.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,693TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri